Численні порушення санітарних норм і кишкова паличка у шкільній їжі: у Миколаєві прокурори повідомили про підозру службовим особам
23.12 17:47
У Миколаєві правоохоронці викрили порушення під час організації харчування у навчальних закладах міста, які створювали загрозу здоров’ю дітей.
Компанія, яка постачала їжу для школярів, і комунальне підприємство, що відповідало за організацію харчування, працювали з порушенням санітарних правил. У продуктах знайшли небезпечні бактерії, які можуть викликати кишкові інфекції.
Читайте також: У Житомирі СБУ та Нацполіція затримала аудитора на вимаганні грошей у підприємниці за зменшення штрафних санкцій - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/233786-u-zhitomir-sbu-ta-nacpolcya-zatrimala-auditora-na-vimagann-groshey-u-pdpriyemnic-za-zmenshennya-shtrafnih-sankcy.html
Сьогодні, 23 грудня, за процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Миколаєва, повідомлено про підозру директору товариства з обмеженою відповідальністю та виконувачу обов’язків директора Комунального виробничого підприємства з організації харчування у навчальних закладах Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що у межах досудового розслідування 12 грудня прокурори та слідчі провели низку обшуків, під час яких вилучено документацію та зразки продуктів харчування. Вилучені зразки направлено на дослідження до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
За результатами дослідження встановлено численні порушення санітарного законодавства та вимог безпечності продуктів, а також виявлено бактерії групи кишкової палички (коліформні бактерії), що ставить під загрозу здоров’я дітей.
Після проведення обшуків та встановлення порушень, 15 грудня Миколаївською міською радою розірвано договір на надання послуг з організації харчування дітей, укладений 01.12.2025 між Комунальним виробничим підприємством та ТОВ.
Директору ТОВ інкримінують порушення санітарних правил і норм, встановлених для запобігання інфекційним хворобам, що могло призвести до їх поширення, а також незакінчений замах на заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч. 1 ст. 325, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України). Дії в.о. директора комунального підприємства кваліфіковано як закінчений замах на розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191 КК України). Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним.
Досудове розслідування здійснюється слідчими ВП № 1 МРУП ГУНП в Миколаївській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
RuporZT
|