Елітні квартири намагалися переписати за підробленими довіреностями — судитимуть адвокатку зі справи про квартирну аферу

08.06 15:25    
Протидія організованим злочинним групам, зокрема тим, що посягають на майно громадян, є одним із пріоритетів Державного бюро розслідувань.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо адвокатки, яка була учасницею організованої групи, що намагалася незаконно заволодіти елітною нерухомістю у Києві.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Слідство встановило, що фігурантка, яка раніше була помічницею та довіреною особою адвоката — організатора схеми, виконувала відведену їй роль у підготовці та реалізації афери. Наразі вона самостійно здійснює адвокатську діяльність.

За даними слідства, жінка брала участь у підготовці та використанні підроблених документів, сприяла оформленню фіктивних довіреностей та виконувала інші завдання організатора, спрямовані на незаконне заволодіння майном потерпілих.

Учасники групи використали копії паспортів та документи на нерухомість подружжя, інтереси якого раніше представляв адвокат. На їхній основі виготовили підроблені довіреності, які дозволяли стороннім особам видавати себе за власників майна та здійснювати від їхнього імені нотаріальні дії.

Надалі дві елітні квартири загальною площею понад 320 квадратних метрів у Печерському районі та на Осокорках незаконно внесли до статутного капіталу підконтрольного товариства з подальшою перереєстрацією права власності.

Загальна вартість нерухомості становила десятки мільйонів гривень.

Завдяки втручанню працівників ДБР реалізацію схеми вдалося зупинити, а потерпілим повернути майно та відшкодувати близько 25 млн грн.

Дії обвинуваченої кваліфіковано за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема щодо підроблення документів, шахрайства, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, та внесення неправдивих відомостей до документів, які подаються для державної реєстрації юридичної особи (а ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 205-1, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209 КК України).

Санкції інкримінованих статей передбачають до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, у квітні 2026 року працівники ДБР скерували до суду обвинувальні акти щодо інших учасників організованої групи, зокрема адвоката, якого слідство вважає організатором схеми.

Процесуальне керівництво здійснювала Київська міська прокуратура.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:11
Голова Держрибагентства Ігор Клименок обговорив із кері ...
Вчора 22:09
Мінекономіки розпочало бета-тест послуги в Обрії – дист ...
Вчора 22:07
Уряд врегулював передачу радіофармацевтичних препаратів ...
Вчора 22:05
Українська школа поруч: МОН презентувало оновлений порт ...
Вчора 22:04
На Закарпатті поліцейські затримали озброєного чоловіка ...
Вчора 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
23 липня 14:03
Не списуйте це на вік - перші ознаки серйозних проблем ...
22 липня 16:26
Як обрати майданчик для масштабної ділової події без за ...
20 липня 17:26
Лазерна різка vs плазма vs гідроабразив: коли яка техно ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення