Херсонські БЮТівці роблять все для того, щоб ТЕЦ працювала?
26.08 08:31
Теплове господарство Херсона - постійний привід для занепокоєння й пильної уваги влади на всіх рівнях. Торік зусиллями місцевої влади Херсонщина за рівнем підготовки до опалювального сезону зайняла "почесне" останнє місце. Зараз почата процедура банкрутства ТЕЦ за борг розміром 200 тисяч гривень. Зрозумівши бездіяльність обласної адміністрації й міського голови по підготовці Херсонської ТЕЦ до опалювального сезону 2009-2010 років 12 серпня народний депутат України від БЮТ Юрій Одарченко ініціював зустріч із першим віце-прем'єр міністром України Олександром Турчиновим, на якій чітко роз'яснив ситуацію на підприємстві. У Кабміні оперативно відреагували на звернення народного депутата, доручивши міністерствам палива й енергетики, з питань житлово-комунального господарства, НАК "Енергетична компанія України" провести спільну нараду за рішенням проблем підготовки Херсонської ТЭЦ до опалювального сезону.
Вже 18 серпня для аналізу роботи ТЕЦ в Херсон прибули заступник міністра ЖКХ Сергій Кузьменко й група фінансових експертів. Разом з народним депутатом Юрієм Одарченко вони відвідали проблемне підприємство, зустрілися з його керівництвом. Сформована ситуація складна не тільки з фінансової сторони. Наявність у місті розрізнених постачальників тепла із власними мережами не дає можливості раціонально використати кожен кубометр газу для обігріву житлового фонду Херсона.
Останні п'ять років ТЕЦ перебуває в зоні відповідальності губернатора Сіленкова й підконтрольних йому служб. Абсолютно чітко простежується безгосподарне ведення справ на підприємстві. Лічильники тепла й води встановлені тільки на котельнях. Заступник міністра завірив, що у випадку оперативної підготовки документів по впровадженню енергозберігаючих технологій з боку херсонської міської ради й ТЕЦ Кабміном будуть виділені кошти на постановку лічильників, які дозволять враховувати втрати тепла й води в мережах, а значить розраховувати ціну на тепло на основі даних приладів, а не приблизних розрахунків. Міністерство вперше проявляє ініціативу по передачі Херсонської ТЕЦ міській громаді, бо теплове господарство може найбільш ощадливо функціонувати тільки при наявності одних спільних мереж.
Також на зустрічі розглядалося питання переведення Херсонської ТЕЦ на вугілля, якого в Україні надлишок й який шахтарі Донбасу не мають можливості збути в повному обсязі. Перехід на вугілля радикально знизить ціну тепла. ТЕЦ і місто отримають нові перспективи. Крім того, під ТЕЦ планується створити новий транспортний вузол, що дозволить створити нові робочі місця.
Але всі ці ініціативи вимагають зустрічного руху. Одного бажання Кабміну тут мало. Необхідні чіткі ініціативи від місцевої влади, щоб не вийшло повторення історії з машзаводом, коли Кабмін прийняв програму розвитку вітчизняного машинобудування, у важкий для країни час погасив борги "приватників" по заробітній платі, а в цей час при потуранні місцевої влади незаконно скоротили працівників і вивезли устаткування за межі Херсона. У випадку такого зустрічного руху Уряд зможе допомогти місту повноцінно увійти в опалювальний сезон.
RuporZT
|