Конференція з питань відновлення України в Римі. Відбудова ліцею №25 у Житомирі

14.07 11:24    
Конференція з питань відновлення України в Римі. Відбудова ліцею №25 у Житомирі


Серед конкретних результатів Конференції з питань відновлення України — проєкт відбудови ліцею №25 у Житомирі, який було повністю зруйновано російською ракетою на початку 2022 року.



Під час конференції міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс та перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець підписали Меморандум про взаєморозуміння, що заклав фундамент для стратегічної підтримки цього проєкту з боку Литви. Ця угода передбачає виділення 21 мільйона євро на відновлення інфраструктури, покращення освітніх результатів та модернізацію освітніх послуг для українських дітей та молоді.



Основна частина інвестицій, а саме 17 мільйонів євро, буде спрямована на будівництво сучасної багатофункціональної школи-хабу в Житомирі. Цей проєкт, відомий як “Школа майбутнього для України”, розроблений італійськими та українськими архітекторами та став переможцем міжнародного архітектурного конкурсу, ініційованого Литвою у 2023 році.



Будівництво цієї школи стане першим освітнім проєктом в Україні, створеним за принципами Нового європейського Баугаузу (NEB), що передбачає інноваційні підходи до проєктування освітнього простору, придатного для використання як у мирний, так і у воєнний час.



Готовий дизайн-проєкт буде безоплатно доступний іншим громадам, що дозволить масштабувати успішний досвід.



Важливою складовою Меморандуму є також виділення трьох мільйонів євро на встановлення сонячних енергетичних систем для шкіл та дитячих садків. Ці системи будуть встановлені у 14 закладах освіти в семи областях України. Серед них є й Житомирщина. Це дозволить забезпечити безперебійну роботу освітніх закладів, навіть в умовах можливих перебоїв з електропостачанням, а також значно зменшити довгострокові витрати на електроенергію, сприяючи сталому розвитку.



Усі проєкти в рамках Меморандуму будуть реалізовані Литовським центральним агентством управління проєктами (CPVA), що гарантує ефективність та прозорість у використанні коштів.



Цей проєкт є яскравим прикладом зусиль, докладених Президентом України, Агенцією відновлення, дипломатичним корпусом, нашими естонськими та литовськими партнерами, а також обласною та місцевою владою для відновлення постраждалих внаслідок російської агресії територій.



Окрім цього, на Конференції з відновлення України (URC) у Римі представлено три стратегічні проєкти від Житомирської області, які спрямовані на розвиток, безпеку та сталу енергетику:



1. Сучасний реабілітаційний центр — медзаклад нового покоління для допомоги військовим і цивільним, які постраждали внаслідок війни.



2. ТЕЦ на твердому паливі (SRF) — проєкт із виробництва електроенергії (9,9–13,1 МВт) і тепла (до 22 МВт), що посилить енергонезалежність регіону.



3. Реконструкція водоочисної споруди та насосної станції — критична інфраструктура для забезпечення жителів якісною питною водою.

Джерело: https://ruporzt.com.ua/vlada/224209-konferencya-z-pitan-vdnovlennya-ukrayini-v-rim-vdbudova-lceyu-25-u-zhitomir.html

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
Вчора 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
Вчора 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
Вчора 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
Вчора 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
Вчора 17:11
Андрій Сибіга: Уряд за ініціативи МЗС включив Молдову д ...
Вчора 17:09
Міноборони: в Армія+ запустили новий навчальний курс пр ...
Вчора 17:07
URC-2026: Нові міжнародні домовленості сприятимуть розв ...
Вчора 17:05
Україна посилює співпрацю з Європейським інститутом ген ...
Вчора 17:03
Якщо відновити людину – вона відновить країну: на URC-2 ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення