Житомирська "Лікарняна каса" інформує

Житомирська "Лікарняна каса" інформує

11.02 13:04    
Для кожної людини, яка звертається до лікувального закладу, основне – отримати медичну допомогу та бути здоровим. Але чи можливо це, коли саме у цей момент немає кругленької суми на медикаменти, вартість яких постійно зростає? Звичайно, ні. Такої проблеми не виникає у мешканців нашого краю, які завчасно подбали про збереження свого здоров’я, вступивши до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Як в нинішніх умовах недостатнього бюджетного фінансування галузі ОЗ захистити права пацієнтів, зберегти доступність усіх видів медичної допомоги для населення, збільшити її обсяги, підвищити ефективність та якість? Саме про це йшла мова на підсумковому засіданні правління БО «Лікарняна каса Житомирської області», яке проходило за участю начальника управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації Олександра Костянтиновича Толстанова, голови правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», д. мед. н., професора, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія.

Відбулася конструктивна розмова про виконану роботу, подальші плани та шляхи вдосконалення надання медичної допомоги членам ЛК. Із звітом про діяльність у 2009 році та виконання фінансового плану за друге півріччя виступив виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. Про проект фінансового плану на перше півріччя 2010 року проінформувала головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко; про прийняття та виключення з БО «Лікарняна каса Житомирської області» - заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук.

Свідомо подбали про збереження найціннішого – здоров’я - 193 тисячі 271 мешканець нашого краю (14,9% від загальної кількості населення області) - саме стільки тепер перебуває у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області». Найбільша частка членів ЛК у Лугинському – 27,4%, Малинському районах – 22,5 %, м. Житомирі – 20,8%; найменша - у Новоград-Волинському – 6,3%, Ружинському – 8,3%, Ємільчинському – 8,4%, Коростишівському районах - 8,7%.

У минулому році лави членів Лікарняної каси поповнило 11 204 жителі нашої області. Найбільше прихильників цієї організації з’явилося у Житомирі (3631), Бердичеві (1533), Новограді-Волинському (601), Коростені (575). Серед них індивідуально через банківські установи членські внески сплачує 77% (8661осіб), у 23% (2543) вони відраховуються із заробітної плати за місцем роботи.

-Протягом року після вступу пролікувалося 47% членів ЛК, на що витрачено 75% сплачених ними коштів; 59% отримали допомогу від Лікарняної каси на 4-6 місяць перебування в організації.

Не всі цінують важливість перебування в ЛК та можливість при потребі своєчасно отримати медикаменти, пройти обстеження та думають, що вже ніколи не хворітимуть: через рік після вступу 24% перестають сплачувати внески, з них 58% - це люди віком до 30 років, - констатував виконавчий директор. - У структурі членів Лікарняної каси переважають індивідуальні платники (52% - 81 655), частка тих, хто сплачує внески через підприємства, становить 29% - 46415 осіб. Окрім цього, 22 105 членів ЛК (14% від загальної кількості) мають суми боргу більше 250 грн. і є кандидатами на виключення. У порівнянні з 2007 роком кількість платників зменшилася на 8571 особу.
Близько 18% індивідуальних платників нерегулярно сплачують членські внески. Серед них найбільша заборгованість у перерахунку на одного члена ЛК у Олевському, Коростишівському, Новоград-Волинському (понад 190 грн.); найменша – у Ружинському, Романівському, Володар-Волинському районах.

За весь період діяльності із благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» виключено за несплату членських внесків 51 618 осіб, у 2009 році – 7 928.

Під патронатом ЛК знаходиться майже 900 дітей-сиріт, які у минулому році отримали медикаментозне забезпечення на 20,5 тис. грн. За рахунок Лікарняної каси продовжується лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни, поліпшено здоров’я 67 особам на суму 15 тис. грн. У 2009 році планувалося надходжень благодійних внесків у розмірі 22 469,8 тис. грн. Фактичні надходження склали 22 837,7 тис. грн., у т.ч. пасивні доходи – 232,7 тис. грн. (виконання – 101,6%).

Інформуючи членів правління про використання кошторису, Володимир Станіславович повідомив, що всього за звітний період витрачено 23 млн. 545,9 тис. грн., із них на основну діяльність (медикаменти та вироби медичного призначення) – 82,4%, на ведення загальногосподарської діяльності – 17,6% коштів. Різниця між надходженнями та витратами становить «–» 708,1 тис. грн. (3,1 % від надходжень).

При аналізі фінансового стану регіонів В. С. Мишківський звернув увагу на те, що у 2009 році баланс між надходженнями та витратами є негативним у таких регіонах: м. Житомир - 500226 грн., Новоград-Волинський р-н - 51849 грн., Житомирський р-н - 152791 грн., м. Бердичів - 100246 грн., Черняхівський р-н - 60247 грн., Романівський р-н - 44186 грн., Любарський р-н – 18109 грн. Не допустили перевищення витрат над надходженням коштів у Чуднівському та Коростишівському районах, покращили фінансовий стан у Попільнянському районі.
Лікарняна каса постійно поліпшує рівень надання медичної допомоги не тільки тим, хто перебуває в організації, але й сприяє створенню кращих умов для лікування всього населення громади. Для цього медичним закладам щорічно надається благодійна безповоротня допомога. Цьогоріч для покращення матеріально-технічного стану ЛПЗ області надано 161 тис. грн.

Про ефективність діяльності Лікарняної каси, її внесок в збереження здоров’я мешканців і популярність серед населення свідчать такі цифри: в 2009 році медична допомога за рахунок ЛК надавалась у 310 551 випадках,
( на 17% більше, ніж минуло річ). Із них проліковано 105 454 осіб (у 2008 році – 101 702), середня вартість лікування склала 155,28 грн. (у 2008 році - 113,93 грн.): у стаціонарі –55 290 пацієнтів, середня вартість лікування - 227,29 грн. (у 2008 році – 164,89 грн.), середня тривалість – 8,6 дні; завдяки амбулаторно-поліклінічному лікуванню своє здоров’я поліпшили 50 164 пацієнти (у 2008 році - 48 412). В умовах денного стаціонару проліковано 24 322 пацієнта, середня вартість лікування - 105,86 грн. (у 2008 році - 24 709, середня вартість лікування 78,36 грн., середня тривалість лікування – 8,7 дні; стаціонару вдома - 3235 осіб, середня вартість лікування - 73,12 грн. ( у 2008 році – 3153, середня вартість лікування - 59,04 грн.) середня тривалість лікування – 8,5 дні; в амбулаторних умовах - 22 607 пацієнтів, середня вартість лікування - 45,46 грн. (у 2008 році - 20 550 осіб, середня вартість лікування - 32,97 грн.
За даними обласного управління охорони здоров'я, в минулому році на Житомирщині з’явилося на світ 14 тисяч 381 немовля.

Приємно констатувати, що своєрідний внесок у поліпшення демографічної ситуації робить Лікарняна каса: адже вона здійснювала медикаментозний супровід 1870 породіль (із них пологи відбувалися шляхом кесаревого розтину у 673 жінок), на це витрачено майже 296 тисяч гривень.
Аналізуючи структуру наданої медичної допомоги, виконавчий директор зазначив, що на первинному рівні її отримали 9% пацієнтів, вторинному - 71%, третинному 20%. У структурі витрат на первинний рівень припадає 11% коштів, вторинний – 70%, третинний – 19%.

- Відмічається поступове зростання кількості членів ЛК, яким проводилися обстеження (у 2007 році їх здійснено 131801 на суму 811,1 тис. грн., у 2008 році – 148 270 на суму 975, 0 тис. грн., у 2009 році -190910 на суму 1480 тис. грн.). У тому числі на дослідження методом комп’ютерної томографії за 2009 рік витрачено 335,5 тис. грн., - розповів Володимир Станіславович.

В умовах нинішньої системи охорони здоров’я благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» - реальний механізм залучення коштів для підвищення доступності медичного обслуговування населення нашого краю. За 2009 рік додатково до бюджетного фінансування – 36,49 грн. (у 2008 – 35,58 грн.) - у перерахунку на 1 жителя - розмір медикаментозного фінансування на 1 члена Лікарняної каси становив 101,28 грн.(на 37,6% більше ніж у 2008 році).

У тих, хто перебуває в ЛК, є можливість отримувати гарантовану медичну допомогу на всіх рівнях завдяки тому, що їх лікування здійснюється згідно локальних клінічних протоколів, затверджених наказом УОЗ №754 від 30.12.08 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області» та Лікарського формуляру.

Варто відмітити, що члени Лікарняної каси мають більше переваг, ніж інші пацієнти, адже значно полегшується фінансовий тягар, своєчасно отримуються медикаменти, які відповідають міжнародним стандартам якості
Відбору ефективних і безпечних медпрепаратів, котрі застосовуються для лікування членів ЛК, сприяє співпраця з Державним фармакологічним центром МОЗ України.

В перші години перебування в лікувальному закладі отримують медичну допомогу 84% пацієнтів.
Ті, хто перебуває в організації, мають змогу при потребі поліпшувати здоров’я завдяки новітнім медичним технологіям, серед яких системний тромболізис при гострому коронарному синдромі, пульс-терапія, використання простагландинів у ревматології та судинній хірургії, широке застосування низькомолекулярних гепаринів, при сечокам’яній хворобі - методу літотрипсії.

У результаті якісного та своєчасного медикаментозного забезпечення летальність серед пацієнтів-членів ЛК становить 4,16%, (при обласному показнику – 6,59%).

Через те, що у системі людських цінностей здоров'я має особливе значення - при його втраті або суттєвому погіршенні все інше не має значення - Лікарняна каса дає можливість пролікуватися на потрібну суму, не залежно від того, скільки членських внесків сплачено. У 2009 році отримали медикаментозне забезпечення в розмірі до 500 грн. – 49 844 пацієнти; від 500 до 1 тис. грн. – 5 922 пацієнти; від 1 до 3 тис. грн. – 2 469 пацієнтів; від 3 до 5 тис. грн. – 207 пацієнтів; від 5 до 10 тис. грн. – 87 пацієнтів; більше 10 тис. грн. – 25 пацієнтів.

У своєму виступі В. С. Мишківський звернув увагу на проблеми, які виникають при впровадженні локальних клінічних протоколів: наявність у лікарів подвійних стандартів – за рахунок ЛК призначають лікування за локальними клінічними протоколами, а за свої кошти пацієнти купують медичні препарати, які не входять до протоколів; питаннями стандартизації та дотриманням локальних клінічних протоколів займається, в основному, лише Лікарняна каса, практично відсутній контроль із боку заступників головних лікарів із лікувальної роботи та завідуючих відділеннями ЛПЗ.

За висновками контрольно-експертної комісії, недотримання протоколів лікування відмічено в 56% прорецензованих історій (усього проаналізовано 821 історію хвороби).

Серед медичних працівників і пацієнтів побутує хибна думка про те, що лікування за протоколами є «дешевим». Для її спростування Володимир Станіславович навів такі данні:
лікування остеохондрозу за протоколом коштує 351 грн., без його застосування – 150 грн.; остеоартрозу відповідно – 366 і 104 грн.; виразкової хвороби (консервативне лікування) – 215 і 105 грн.

За результатами аналізу протоколи не дотримувалися в 10,1% від загальної кількості пролікованих, у зв’язку з чим нераціонально витрачено понад 613 тис. грн.

Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» допомагає вирішувати актуальні проблеми галузі охорони здоров’я. За ініціативи ЛК і при сприянні управління охорони здоров’я обласними спеціалістами розроблені локальні клінічні протоколи надання медичної допомоги за спеціальністю хірургія, які будуть впроваджуватися в медичну практику в першому кварталі 2010 року.

З метою покращення якості медикаментозного забезпечення членів ЛК із квітня 2009 року проводиться співпраця з Державним фармакологічним центром МОЗ України щодо відслідкування побічних дій медикаментів при лікуванні членів ЛК. За цей час відправлено 450 повідомлень, їх кількість зросла в 3,2 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Поліпшенню рівня лікування сприяє робота контрольно-експертної комісії УОЗ Житомирської облдержадміністрації, яка спільно з виконавчою дирекцією у 2009 році провела перевірку якості надання медичної допомоги в Радомишльській ЦРЛ, Новоград-Волинському міськрай ТМО, Коростенській ЦМЛ, Черняхівській ЦРЛ, Червоноармійській ЦРЛ, Чуднівській ЦРЛ, Лугинській ЦРЛ, Романівській ЦРЛ, обласній лікарні
ім. О. Ф. Гербачевського.

На засіданні правління було наголошено, що і надалі докладатимуться всі зусилля для покращення медичної допомоги тим, хто перебуває в Лікарняній касі: вдосконалюватимуться та впроваджуватимуться локальні клінічні протоколи, здійснюватиметься перехід від контролю до управління якістю медичної допомоги з допомогою обласних і районних спеціалістів; створюватиметься новий формуляр лікарських засобів ЛК на основі першого державного формуляру.

Л. М. Пастушенко повідомила, що дохідна частина на перше півріччя 2010 року планується у розмірі 14 млн. 233 тис. грн.; видаткова частина - в сумі 13 964 435,35 грн., із них видатки на основну діяльність складатимуть 11 400 00,00 грн.; фонд оплати праці - в розмірі 2 050 203,35 грн.; видатки на адміністративно-господарську діяльність - в розмірі 2 564 435,35 грн., що складає 18% та відповідає закону України «Про благодійництво та благодійні організації».

Кількість штатних одиниць залишається на рівні другого півріччя 2009 року, тобто становить 67 одиниць, що відповідає фактичній зайнятості.
Згідно з поданим проектом фінансового плану на перше півріччя 2010 року планується перевищення доходів над видатками у розмірі 212 790,84 грн. Це відбудеться за умови відсутності зростання цін на лікарські засоби.
С. М. Грищук проінформував присутніх про перебування населення в ЛК. Станом на 01.01.2010 року в ЛК перебувають 193 271 житель області, що становить 14,9% від загальної кількості населення (з них 35 135 дітей). За листопад - грудень 2009 року до ЛК вступили 1 990 громадян.

Запропоновано виключити з ЛК за несплату внесків та згідно заяв 1910 осіб.
Розуміючи важливість перебування в ЛК, багато мешканців області звертаються з проханням про відновлення у членстві в організації. За умови сплати заборгованості та членських внесків за рік авансом було дозволено 25особам знову користуватися послугами Лікарняної каси; Єванжеліні Миколаївні Нагорній - матері 10 дітей – без сплати заборгованості.

Обговорювалося питання надання матеріальної допомоги окремим членам ЛК у зв’язку з лікуванням.
Величезна кількість хворих, хоча і працювали все життя, постійно переконуються, що придбання необхідних медикаментів, різноманітні діагностичні дослідження - задоволення недешеве. У жителів нашого краю є чудова перевага порівняно з мешканцями інших регіонів, бо вони можуть захистити себе, вступивши до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».
Автор статті: Світлана Михалюк


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Рупор Житомира
Україна Цікавинка Скандали
30 січня 19:36
На Дніпропетровщині працівника Укрзалізниці засуджено з ...
30 січня 19:35
Денис Шмигаль: Маємо посилити соціальний захист енергет ...
30 січня 19:35
Україна закликала призупинити членство рф в Раді керуюч ...
30 січня 19:34
Денис Шмигаль провів зустріч з Тимчасово повіреною у сп ...
30 січня 19:34
Анатолій Куцевол: Підтримка Нідерландів – важливий внес ...
29 січня 17:24
Сучасна тактична медицина: ефективні рішення для наданн ...
28 січня 15:01
Проносні засоби: типи та їх особливості
26 січня 16:46
Специализированный анализ заполнителей
22 січня 22:02
Отбор проб масличных культур: правила, методы и оборудо ...
21 січня 16:31
Зростання чи Масштабування? Як IT-компанії пробити скля ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення