У Житомирі відбувся захід «Дух Житомира» — щорічні слухання з історії міста

06.09 18:20    
Цьогорічні слухання зібрали науковців, істориків, громадських діячів та мешканців міста, щоб обговорити важливі моменти новітньої історії Житомира. Тема заходу — "Місто і житомиряни в новітній історії боротьби за державну Незалежність України" — набула особливого значення, коли країна продовжує захищати свою Незалежність.

Місцеві дослідники та учасники ключових подій боротьби за Незалежність поділилися своїми спогадами, думками та дослідженнями.

«Житомиру виповнюється 1140 років. Це славна дата, яка свідчить про багату історію нашого міста. Місто живе завдяки своїм людям — тим, хто своїми вчинками та діями пише його історію. Дух Житомира — це його патріотизм, який живе завдяки людям, що творять його історію", — Галина Шиманська секретар Житомирської міської ради.

Віталій Мельничук, міський голова Житомира часів Незалежної України (1990-1992 рр.), ділився спогадами: «… наше місто стало четвертим містом в Україні, де підняли синьо-жовтий стяг. В Центральній Наддніпрянській Україні — першим, в якому більш як за рік до проголошення Незалежності України офіційно з'явився український стяг. Сьогодні ми говоримо про відомих постатей, житомирян, які мають вагоме значення не лише для міста, а й для історії та культури України та світу. Багато з них зробили значний внесок у боротьбу за Незалежність, розвиток наукових і культурних напрямків, а також у формування національної самосвідомості».

Василь Кондратюк, народний художник України, автор герба Житомира, розповів про символи, зображені на ньому.

«На гербі я зобразив кілька елементів. По-перше, я включив українську символіку, зокрема кольори – жовтий і синій. Це був сміливий крок у 90-ті роки, коли багато речей ще регулювалися радянськими органами. Але я завжди був патріотом, як і багато інших моїх колег. Також я використав елементи, пов'язані зі щитом наших предків із часів Київської Русі. Крім того, я включив елементи, що пов'язані з Литовським князівством. Особливо важливим для мене був символ відкритих воріт — це символ гостинності міста Житомира, яке завжди запрошувало гостей і було відкрите для відвідувачів».

У Житомирі відбувся захід «Дух Житомира» — щорічні слухання з історії міста

У Житомирі відбувся захід «Дух Житомира» — щорічні слухання з історії міста

У Житомирі відбувся захід «Дух Житомира» — щорічні слухання з історії міста

У Житомирі відбувся захід «Дух Житомира» — щорічні слухання з історії міста

У Житомирі відбувся захід «Дух Житомира» — щорічні слухання з історії міста

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:19
У Києві судитимуть військовослужбовця за смертельну ДТП ...
Вчора 21:19
Київська митниця завершила березень на рівні 21,5 млрд ...
Вчора 21:18
На Рівненщині прикордонники викрили незаконне виробницт ...
Вчора 21:18
Судитимуть львів’янина, який видурив понад 2 млн гривен ...
Вчора 21:17
На Одещині поліцейські оголосили підозру місцевому мешк ...
Вчора 21:22
З 1 квітня працюючим пенсіонерам автоматично перерахуют ...
Вчора 21:20
Зони ризикованого землеробства: як працюватиме новий ме ...
Вчора 21:18
Вкладення громадян в ОВДП у березні сягнули історичного ...
Вчора 21:16
Кліматична політика: Україна та Німеччина окреслили прі ...
Вчора 21:14
Україна і Німеччина готуються масштабувати безпекову сп ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення