На Житомирщині вандали розтрощили і спалили архелогічну пам’ятку національного значення
25.01 08:08
У передмісті Новограда-Волинського, на місці прадавнього городища „Возвягель” розтрощено і спалено пам’ятку археології національного значення. Пам’ятний знак, який був встановлений у 2007 році нищать не вперше. У 2008, невдовзі після проведення фольклорного свята невідомі його зрізали:
«Коли його зруйнували першого разу, його відреставрували і просочили розчином, який запобігає загорянню. Видно приїхали спеціально, привезли із собою резину. Різали пилкою, рубали сокирою і спалили одну частину, а іншу вивезли» – розповів заслужений працівник культури Валерій Приймак.
До захисту пам’ятки археології долучились і громадські організації Новограда-Волинського: «Я буду все робити щоб закон вступив в силу, щоб ні в кого не піднімалась рука на такі святі місця для нас новоград-волинців, зрештою, для всього українського народу») – така позиція голови громадської правозахисної організації „Закон ХХІ століття” Миколи Іванюка.
До пошуку зловмисників одразу долучились працівники міліції. На сьогоднішній день правоохоронці проводять розшукові заходи по встановленню і затриманню правопорушників і вирішується питання про порушення кримінальної справи з ознаками злочину передбаченими статтею 296, тобто хуліганство. За цією статтею порушники закону можуть провести за гратами від 2 до 5 років.
RuporZT
|