На Житомирщині шахраї використовують нові схеми для обману людей

21.09 15:01    
За минулу добу поліцейські територіальних підрозділів зареєстрували кілька нових звернень жителів області про шахрайства, що пов’язані з їх намаганням отримати соціальні виплати. У результаті необачного розголошення конфіденційної інформації заявники втратили загалом понад 28 тисяч гривень.

За словами 40-річної жительки Новогуйвинської громади, кілька днів тому на її мобільний зателефонував невідомий та повідомив про необхідність підтвердження операції щодо заявки на отримання грошової допомоги від спільного проєкту міжнародної організації та органів державної влади. Жінка повідомила співрозмовнику конфіденційні відомості. У результаті згодом виявила списання 13,5 тисяч гривень з її банківського рахунку.

На такий же гачок шахраїв потрапив 70-річний житель Довбиської громади. Він вважав, що таким чином отримає грошову допомогу від «Є-підтримки». Чоловік втратив з банківського рахунку понад 9 тисяч гривень.

Минулого тижня 38-річна жителька Попільнянщини приєдналась до телеграм-каналу, який маскувався під офіційне представництво державного сервісу «Дія». Жінка перейшла за наданим їй посиланням для нібито отримання матеріальної допомоги та ввела всі відомості своєї банківської картки. У результаті втратила маже 3 тисячі гривень.

За схожим фішинговим посиланням у пастку шахраїв потрапила і 55-річна жителька м. Новограда-Волинського. Лінк вона знайшла у соціальній мережі. З банківського рахунку жінки невідомі зняли майже 3 тисячі гривень.

Нині за всіма випадками тривають відповідні перевірки.

Водночас поліцейські застерігають полісян від необачного розголошення особистих відомостей невідомим особам та на сторонніх ресурсах.

Запам’ятайте: державні та міжнародні громадські організації не поширюють сторонніх посилань у соціальних мережах чи месенджерах. Ви можете спілкуватися з представниками таких установ чи сервісів, якщо особисто здійснювали перехід на інші ресурси через їх офіційний сайт. Інші пропозиції, навіть від знайомих, розцінюйте як недостовірну та небезпечну інформацію, що може призвести до фінансових втрат.

Під час оформлення електронних заявок, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок» тощо).

Не встановлюйте на свої комп’ютери, телефони чи інші гаджети стороннє програмне забезпечення, яке вам пропонують невідомі особи для нібито отримання соціальної допомоги.

У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або фахівціми з кібербезпеки. Будьте розсудливими та обережними!

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 00:03
Держаудитслужба обмінялася досвідом із словацькими коле ...
Вчора 00:02
Прикордонники Чернівецького загону зірвали оборудку пач ...
Вчора 00:01
Фіктивна реабілітація військових: слідчі скерували до с ...
Вчора 00:00
Поліцейські викрили розтрату 15 млн грн у профспілках о ...
19 грудня 23:59
СБУ затримала агента рф, який намагався облаштувати «ві ...
19 грудня 23:31
Мебель из искусственного ротанга: особенности и преиму ...
19 грудня 00:02
Секрети правильного вибору суші в Суші Майстер для сіме ...
15 грудня 17:58
Чому нотаріально завірений переклад важливий при купівл ...
09 грудня 19:44
Топ-6 піц у Don Peperon, які замовляють у Житомирі найч ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення