У Житомирі декілька релігійних громад ПЦУ прийняли рішення про святкування свята Різдва Христового 25 грудня

08.12 21:14    
У м. Житомирі декілька релігійних громад Православної Церкви України прийняли рішення про святкування свята Різдва Христового 25 грудня 2022 р.

Протягом листопада 2022 року, відповідно до рішення Священного Синоду Православної Церкви України № 19, від 18 жовтня 2022 року «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.», в м. Житомирі у релігійних громадах провели збори та опитування щодо даного питання.
Рішення про святкування 25 грудня 2022 року свята Різдва Христового та в майбутньому повний перехід на Новоюліанський календар вирішили шість релігійних громад:
1) Свято-Михайлівський кафедральний собор (м. Житомир, вул. Київська, 18);
2) Свято-Володимирський кафедральний собор (м. Житомир, Майдан Польовий, 3);
3) Свято-Юріївська (козацька) парафія (м. Житомир, вул. Чуднівська, 102);
4) Свято-Пантелеймонівський храм (м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3 - територія Комунальної установи "Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського");
5) Свято-Георгіївський храм (м. Житомир, вул. Івана Сірка, 54);
6) Капличка святителя Миколая (м. Житомир, вул. Вітрука, 11 – територія ТТУ).
Чотири релігійні громади Православної Церкви України в м. Житомирі прийняли рішення про святкування свята Різдва Христового 7 січня 2023 року, але більшість цих громад підтримують в майбутньому повний перехід на Новоюліанський календар.
Також три релігійні громади планують найближчими днями провести збори та опитування щодо святкування.
Нагадуємо, що в даному випадку розглядалась можливість святкування свята Різдва Христового цього року 25 грудня, а не сам перехід на Новоюліанський календар, тому відповідно до рішення Священного Синоду, у разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту. Починаючи з 26 грудня 2022 року до 6 січня 2023 року продовжується різдвяний піст, а з 7-18 січня різдвяний цикл богослужінь, який називається святками, згідно діючого церковного календаря та богослужбових вказівок.

Житомирсько-Овруцька єпархія Православної Церкви України

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:46
Біля Дністра прикордонники затримали трьох порушників - ...
Сьогодні 16:44
Член військово-лікарської комісії намагався «списати» в ...
Сьогодні 16:43
Держаудитслужбі представили практики проведення тендері ...
Сьогодні 16:43
Оформили фіктивну спадщину: кіберполіція викрила суддю ...
Сьогодні 16:42
Міграційна поліція провела масштабні загальнодержавні з ...
Вчора 15:46
Сухий корм для собак: як обрати найкращий варіант
Вчора 15:40
Як я ледь не втратив права на 7 років: мій досвід борот ...
26 лютого 15:39
Семена оптом: Преимущества закупки больших партий семян ...
23 лютого 23:04
Стеклянные перегородки для душа: гармония дизайна и удо ...
23 лютого 22:59
Ремонт и обслуживание компьютерной техники в Днепре: по ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення