Павло Жебрівський: Рішення про створення Національного антикорупційного комітету є правильним

Павло Жебрівський: Рішення про створення Національного антикорупційного комітету є правильним

11.03 09:10    
Таку думку висловив народний депутат України, лідер партії «Українська платформа» в коментарі виданню «Столичные новости».

Відповідаючи на запитання журналіста про те, що ж першочергово потрібно зробити, аби принаймні зменшити вплив корупції на економічне життя України, Павло Жебрівський сказав, що будь-яку реформу в державі запровадити наразі неможливо, адже при сьогоднішньому рівні корупції вони не будуть дієвими.

«Будь-яку реформу, в принципі, можна просто поховати, адже «притчей во языцех» стали і проблема повернення ПДВ, і так звані відкати, які складають не менше 30% за таке повернення, і корупційне вирішення земельних питань. Фактично корупція проникла у всі сфери економічного та громадського життя. Звичайно, в жодній країні світу корупція не ліквідована повністю, однак зменшити її вплив не тільки можна, але і необхідно. І це на сьогодні – першочергове завдання. На моє глибоке переконання, рішення про створення Національного антикорупційного комітету є правильним. В цьому питанні ключову роль має зіграти саме Президент України. І я про це заявляв ще до президентських виборів і говорив, що глава держави повинен стати моральним авторитетом, який би показав приклад і почав із себе та свого оточення. На сьогодні будь-які законодавчі акти і закони не будуть дієвими, допоки всерйоз не візьметься за справу найбільш легітимна в Україні персона – Президент. Його обирає весь народ, тому саме на нього покладається ця ключова місія. Якщо Президент почне з себе, зі свого оточення, тоді він матиме моральне право вимагати від підлеглих йому чиновників таких же дій. Якщо говорити конкретно про економіку, то сьогодні необхідна її дерегуляція, перетворення її дозвільної системи з оформлення бізнесу в заявочну. Це у великій мірі мінімізує корупцію та зловживання в економіці. Якщо, скажімо, взяти будівництво, то необхідно максимально скоротити кількість дозволів для організацій і людей, які вирішили займатися будівництвом. Необхідно також відпрацювати алгоритм економічних рішень, прибрати ручне управління економікою. Це допоможе звузити поле для корупційних дій чиновників», - наголосив парламентар Павло Жебрівський.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Рупор Житомира
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:19
У Києві судитимуть військовослужбовця за смертельну ДТП ...
Вчора 21:19
Київська митниця завершила березень на рівні 21,5 млрд ...
Вчора 21:18
На Рівненщині прикордонники викрили незаконне виробницт ...
Вчора 21:18
Судитимуть львів’янина, який видурив понад 2 млн гривен ...
Вчора 21:17
На Одещині поліцейські оголосили підозру місцевому мешк ...
Вчора 21:22
З 1 квітня працюючим пенсіонерам автоматично перерахуют ...
Вчора 21:20
Зони ризикованого землеробства: як працюватиме новий ме ...
Вчора 21:18
Вкладення громадян в ОВДП у березні сягнули історичного ...
Вчора 21:16
Кліматична політика: Україна та Німеччина окреслили прі ...
Вчора 21:14
Україна і Німеччина готуються масштабувати безпекову сп ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення