Українські міста доводять: економія енергоспоживання завдяки ЕСКО – 30% і більше

01.05 23:19    
Укладені у 2016 р. перші ЕСКО-контракти вже демонструють свою результативність. У Миргородському районі Полтавської області за результатами двох ЕСКО-проектів економія газу склала більше 60%, а коштів – біля 1,3 млн гривень.

У Каневі завдяки модернізації освітлення у дошкільному навчальному закладі економія витрат на електроенергію сягнула 70 відсотків.

«У результаті маємо чимале зменшення енергоспоживання та заощаджені кошти, які залишаються у місцевих бюджетах і стимулюють подальший розвиток енергосервісу. При цьому, активізується малий і середній бізнес, зростають виробничі потужності у сфері енергоефективності та збільшується кількість нових робочих місць», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Сторони нещодавно підписаних ЕСКО-договорів також очікують на значний результат. Наприклад, за 6-ма проектами з енергосервісу у навчальних закладах Баришівського району (Київщина) передбачається економія витрат на теплову енергію до 5 млн грн за рік.

Про перспективи ЕСКО в українських містах розповідали представники місцевої влади та інвестори на IV Форумі енергоефективного партнерства.

Олексій Корчміт, радник Голови Держенергоефективності, у свою чергу, висловив переконання: «На сьогодні одне із актуальних питань для всіх ЕСКО-компаній - це доступ до фінансування та дешевих і довгих кредитних ресурсів. Тож, розвиваючи цю сферу, ми також розраховуємо на іноземні інвестиції. У даному випадку вітчизняні компанії, які взялися за ЕСКО, - взірці для іноземців, які вже приглядаються до нашого ринку».

Якщо зарубіжні компанії побачать успішність ЕСКО-проектів в Україні та швидке повернення інвестицій, то зайдуть на цей ринок і вирішать питання із капіталовкладеннями, особливо у глибинну термомодернізацію будівель, що дає економію енергоспоживання на рівні 50% і більше.

«Тому закликаю вітчизняні компанії бути провідними на ринку ЕСКО в Україні», - підсумував Сергій Савчук.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:42
Від виправдання до увʼязнення: за матеріалами ДБР ...
Сьогодні 16:41
Резонансна схема захоплення квартир померлих за участі ...
Сьогодні 16:41
«Замітали сліди» разом із водієм смертельної аварії: ДБ ...
Сьогодні 16:40
ДБР викрило масштабну схему дезертирства у чотирьох обл ...
Сьогодні 16:40
СБУ затримала ще одного коригувальника російських обстр ...
06 травня 22:53
Рулонні етикетки vs листові: що краще для вашого продук ...
06 травня 17:23
Як знайти вигідний тур онлайн: поради для мандрівників
30 квітня 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення