Мінрегіон пропонує ввести персональну відповідальність керівництва ДАБІ та її підрозділів за правопорушення

24.07 19:21    
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України займається повним перезавантаженням і реформуванням діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Відтак пропонується ввести персональну відповідальність керівництва ДАБІ та її територіальних підрозділів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності для посилення контролю за прийняття тих чи інших рішень.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Є дуже багато зловживань на місцях в регіонах - отримання дозволу на будівництво традиційно було дуже корупційною сферою. І з цим треба боротися. Тому зараз дуже потрібне повне реформування і перезавантаження діяльності ДАБІ, над чим ми плануємо працювати. Крім того, що важливо і що ми хочемо зробити - ввести персональну відповідальність за правопорушення керівництва ДАБІ і територіальних підрозділів. Нині дозволи і відмови у видачі дозволів підписують головні інспектори ДАБІ, а не безпосередньо керівники підрозділів. А це має бути їх персональна відповідальність”, - зазначив він.

Відтак для вирішення цього та інших проблемних питань Мінрегіон хоче зробити повне перезавантаження діяльності ДАБІ та її реформування - вже розроблена концепція реформування цієї структури, а також план її реалізації. До нього увійшли такі пункти:

1 — запровадження ефективного е-кабінету замовника, через який швидко та зручно можна буде отримувати дозвільні документи у будівництві;

2 — модернізація Єдиного реєстру документів, який надаватиме право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчуватиме прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів;

3 — створення нового публічного порталу, через який надаватимуться е-послуги у сфері містобудівної діяльності;

4 — запровадження е-взаємодії з іншими державними електронними інформаційними ресурсами для швидкості надання послуг у будівництві;

5 — розроблення і запровадження інформаційної кампанії ДАБІ з підвищення рівня поінформованості громадян щодо надання послуг у сфері містобудівної діяльності;

6 — вдосконалення отримання адміністративних послуг у сфері будівництва;

7 — посилення відповідальності виконавців робіт за порушення у містобудівній діяльності;

8 — запровадження дієвого механізму контролю за діяльністю експертних організацій;

9 — запровадження громадського контролю у сфері містобудівної діяльності;

10 — проведення аудиту повноважень та структури архбудконтролю;

11 — введення персональної відповідальності керівництва ДАБІ та її територіальних підрозділів за порушення у сфері містобудівної діяльності тощо.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
08 листопада 23:23
Безбар’єрність: Міністерство культури представило пріор ...
08 листопада 00:30
Уряд розпочав процес реорганізації Інституту модернізац ...
08 листопада 00:00
Метеооновлення: українсько-фінський проєкт модернізує п ...
07 листопада 23:59
На Прикарпатті рятувальники ліквідували масштабну пожеж ...
07 листопада 23:58
18,6 млрд грн до держбюджету у жовтні - рекорд за остан ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
04 листопада 00:25
Кавові машини La Cimbali: легендарна техніка для кав’яр ...
04 листопада 00:24
Що таке колоноскопія і як до неї підготуватися?
31 жовтня 22:35
Бурение скважины под ключ: особенности и преимущества
30 жовтня 22:18
Як підібрати якісний гідравлічний циліндр?
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення