На Житомирщині затримано 121 бракон’єра. ФОТО

На Житомирщині затримано 121 бракон’єра. ФОТО

14.06 15:25    
Як повідомили Інтернет-порталу Рупор Житомира в відділу по зв’язкам з громадськістю УМВС України в Житомирській області, 121 порушник затриманий працівниками міліції упродовж квітня-травня за бракон’єрство на річках та водоймах Житомирщини

Профілактичні заходи під умовною назвою «Нерест» тривають на території області. Працівники міліції спільними робочими групами з представниками державних рибоохоронних органів уже провели 240 рейдів для попередження та виявлення випадків порушення правил рибальства на річках та водоймищах області, під час яких зафіксовано 160 подібних фактів.

На Житомирщині затримано 121 бракон’єра. ФОТО
Загалом у 121 порушника вилучено 170 знарядь незаконного вилову риби, у тому числі 154 рибальські сітки. Ще 33 знаряддя незаконного вилову риби вилучили працівники міліції з продажу під час перевірки ринків, магазинів та місць стихійної торгівлі.

У Житомирському районі наприкінці травня дільничні інспектори на річці Гуйва, поблизу с. Пряжева, затримали непрацюючих 33-річного жителя обласного центру та 29-річного жителя с. Млинища, які займались незаконним виловом риби. У чоловіків було вилучено 4 км риболовних сіток, 8,5 кг риби та гумовий човен.

Працівники ветеринарної міліції під час проведення перевірок дотримання правил реалізації продукції тваринного та рослинного походження на ринках області також вилучають незаконно виловлену рибу. У травні на «Житньому ринку» обласного центру у трьох жителів Житомирського району упродовж лише двох днів було вилучено майже 100 кг риби, що не мала ні документів про її походження, ні, тим більше, висновків державної ветеринарно-санітарної лабораторії про її якість.

На Житомирщині затримано 121 бракон’єра. ФОТО Як пояснили продавці потенційно небезпечного товару, риба була виловлена у річці Тетереві, однак, кількість продукції свідчить, що зовсім не вудкою.

На сьогодні чинним законодавством України, - коментує ситуацію заступник начальника Управління громадської безпеки УМВС Юрій Дем'яненко, - подібні дії кваліфікуються як порушення правил використання об'єктів тваринного світу та караються накладенням штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На Житомирщині затримано 121 бракон’єра. ФОТО Грубі порушення (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову…) автоматично збільшують суму покарання - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Однак, окрім адміністративної відповідальності існує ще кримінальна. У Народицькому районі, на річці Уж, близько 3 години ранку 20 травня, міліціонери затримали жителя Овруцького району, який займався рибальством за допомогою електровудки. Наразі відносно чоловіка порушено кримінальну справу за ч.2 ст.249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України.

На Житомирщині затримано 121 бракон’єра. ФОТО Тож, шановні, нагадуємо, що упродовж квітня-червня під час нересту риби забороняється перебування на річках, озерах та інших водоймищах маломірних суден промислового та кустарного виробництва, а також користування ними на вказаних водних об'єктах. Використання допоміжних засобів риболовлі, як то сітки, гарпуни, і вже тим більше електрострум, вибухові або отруйні речовини мають самі негативні наслідки для навколишнього середовища загалом та водоймищ, зокрема.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:55
Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з пр ...
Вчора 18:54
Правова основа безпеки: відбулись навчально-методичні з ...
Вчора 18:53
Крек, гашиш, канабіс – прикордонники Ізмаїльського заго ...
Вчора 18:53
На Закарпатті викрили перевертня у погонах
Вчора 18:53
Соціальна місія прикордонників: турбота про родини тих, ...
Вчора 19:00
Щорічний фінансовий тиждень International Monetary Fund ...
Вчора 18:58
Надійне партнерство України та США відіграє важливу рол ...
Вчора 18:56
МОЗ: е-Направлення та медвисновки створюються лікуючим ...
Вчора 18:54
Денис Шмигаль обговорив посилення співробітництва з Мін ...
Вчора 18:52
Мінцифри: Резиденти Дія.Сіty заплатили ₴53+ млрд ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення