У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»

19.02 09:39    
У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»


Архітектор, графік, дизайнер, художник театру й кіно, творець герба й гривні УНР, а також цілого напряму в архітектурі — українського модерну... У Житомирі презентували проєкт "Орнаментальні фуги Василя Кричевського". Його автор — Олександр Савчук, харків'янин, кандидат філософських наук і видавець.

У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»


Дерев'яні панно, панно на полотні та альбом, в якому зібрані дві сотні ескізів, розроблених свого часу Кричевським і не використаних ним, — це складові мистецького проєкту.

Ці ескізи орнаментів знаходяться в різних музеях України. Тепер вони ще й втілені у вигляді картин. У Житомирському обласному краєзнавчому музеї представлено 17 таких картин: 4 — на дереві та 13 — на полотні.

"Ця експозиція — це спроба показати, як може працювати народне мистецтво в елітарному міському просторі", — говорить Олександр Савчук. Ескізам дали нове життя, і вони цілком можуть існувати у сучасному дизайнерському світі.

Олександр Савчук є укладачем двотомної хрестоматії «Василь Григорович Кричевський", куди увійшли текстові праці, архівні матеріали, художні роботи та інший творчий доробок митця. Автор проєкту каже: у ході праці над спадщиною Кричевського і стало відомо про дві сотні його ескізів, що зберігаються у різних музеях.

У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»


"Ми захотіли не просто опублікувати їх, а дати нове життя", — каже видавець. — ... Для мене ще й дуже важливо, що Кричевський, будучи слобожанином і харків' янином, а потім киянином, знаним на увесь світ, повертається і мандрує містами України".

Виставка вже побувала у Полтаві та Києві. У Житомирі в обласному краєзнавчому музеї її можна переглянути упродож місяця. Потім вона поїде до Львова та Харкова...

"Виплітаємо те інтелектуальне мереживо, що накриває нашу країну і робить нас сильнішими", — відгукується про співпрацю з Олександром Савчуком Людмила Зубко, депутатка міськради та керівниця ГО "Житомир, зроби голосніше!". Каже, важливо друкувати книгу та робити її "живою", тим самим "підсвічуючи садівників софійності — людей, які працювали на наше майбутнє".

У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»

У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»

У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»

У Житомирі презентували проєкт «Орнаментальні фуги Василя Кричевського»

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:40
У ДСНС відбулася зустріч з представниками Посольства СШ ...
Вчора 18:40
Натренованому каякеру завадили переплисти Дністер прико ...
Вчора 18:39
Прикордонники – серед чемпіонів світу з рукопашного бою
Вчора 18:39
Шпажистка-прикордонниця Анна Максименко – бронзова приз ...
Вчора 18:38
На Волині прикордонники за допомогою дрона з тепловізор ...
Вчора 18:01
Как выбрать велосипед и не переплатить
Вчора 17:58
Параметры выбора дверных ручек в квартиру
11 жовтня 18:26
Як тіосульфат натрію впливає на родючість ґрунтів і вро ...
10 жовтня 23:30
Реклама на пакетах: особенности и преимущества
09 жовтня 23:21
Якісна доставка суші: швидко, зручно та смачно
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення