Маємо сформувати спроможну мережу закладів освіти, — Зубко

Маємо сформувати спроможну мережу закладів освіти, — Зубко

21.08 16:16    
Про це сьогодні заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час освітянської конференції «Нова українська школа: старт реформ, участь громад». Освіту в національному проекті «Децентралізація» ми в першу чергу розглядаємо з точки зору інвестиційного напрямку. Ми не розглядаємо освіту, як витрати з бюджету країни. Державна субвенція направляється на місця як інвестиції на розбудову освітянської інфраструктури і формування спроможної мережі опорних освітніх закладів. Про це під час освітнього форуму наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні в Україні функціонує 545 опорних шкіл, з яких 234 в об’єднаних громадах. Тож, коли ми говоримо про якість освіти на місцях, формування опорних закладів і розбудову Нового освітнього простору (НОПу) – маємо чітко розуміти, як в Україні функціонуватиме ця мережа. Як забезпечити її фінансову стійкість, ефективне використання освітньої субвенції й необхідну інфраструктуру. Сьогодні Мінрегіон та МОН вже працюють над розробкою методики і рекомендацій, які дозволять сформувати спроможну мережу закладів освіти. Це буде чітка маршрутна карта для управлінців в освіті і директорів шкіл, які будуть розуміти свою відповідальність в цій системі», — зазначив Геннадій Зубко.

«Серед наших найперших кроків, які дозволять сформувати спроможну мережу закладів освіти — розробка нової редакції Положення про освітній округ з визначенням НОПу, Положення про Опорний заклад освіти та Методики формування спроможної мережі закладів освіти. Такий підхід дозволить створити нове освітнє середовище в Україні – навчальний HUB, в якому б діти розвивалися всебічно, від вивчення обов’язкової шкільної програми до відвідування різноманітних гуртків», — розповів Зубко.

Також він наголосив, що Мінрегіон готовий долучитись до роботи з формування регіонального замовлення у навчальні заклади.

Урядовець також нагадав, що в Україні утворено 803 ОТГ з якісними менеджерськими командами на місцях. Ведеться постійна робота над формуванням перспективної мережі ОТГ. У перспективних планах налічується 1206 ОТГ які мають покрити 76% території України. Розроблена і сформована спроможна мережа Центрів надання адмінпослуг – функціонує 767 ЦНАПів. Також затверджена Методика формування мережі надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості та сформована спроможна мережа.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:50
Денис Шмигаль обговорив передачу озброєння та оборонні ...
Вчора 16:48
Тетяну Бережну призначено на посаду Віце-премʼєр-м ...
Вчора 16:47
Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав зві ...
Вчора 16:47
8 тисяч доларів — на вітер: прикордонники затримали пор ...
Вчора 16:46
На Закарпатті правоохоронці викрили угруповання, яке пе ...
Вчора 16:41
Уряд профінансує заходи зі зміцнення обороноздатності д ...
Вчора 16:39
Нотаріат без бар’єрів: умови виїзду нотаріуса до людини ...
Вчора 16:37
Сучасна, цифрова, орієнтована на людину: пріоритети роз ...
Вчора 16:35
Майже 650 млн грн інвестицій: у Черкаській області розп ...
Вчора 16:33
Понад 49 тис. документацій із землеустрою та оцінки зем ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення