Геннадій Зубко: Влада на місцях має брати на себе не лише повноваження, а й відповідальність

Геннадій Зубко: Влада на місцях має брати на себе не лише повноваження, а й відповідальність

08.06 10:02    
Передача на місця повноважень є не лише виявом дієвої децентралізації, а й індикатором готовності місцевих рад брати на себе відповідальність. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час круглого столу «Децентралізація у сфері містобудування».

Він зазначив, що місцеве самоврядування виявляє слабку зацікавленість брати на себе повноваження щодо містобудування. «Лише 18 суб’єктам по всій Україні передано ці повноваження. А їх мало би бути не менше 500. Це питання стосується не тільки обласних центрів чи міст обласного значення, але й ОТГ та інших суб’єктів. Небажання органів місцевого самоврядування разом із повноваженнями брати відповідальність гальмує реформу. Виходить так: гроші беруть, а відповідальність – не дуже охоче», - заявив Геннадій Зубко.

За його словами, децентралізація в Україні рухається в усіх напрямках. «Не тільки з точки зору формування ОТГ, передачі повноважень чи бюджетної децентралізації, але з огляду на набуття органами місцевого самоврядування відповідальності. Якщо громада має стратегію регіонального розвитку і прагне залучати інвестиції, вона мусить брати на себе відповідальність. Адже для залучення інвестицій треба бути готовими забезпечити підключення інженерних мереж, надати дозвіл на початок будівництва, ввести об’єкт в експлуатацію тощо», - зауважив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що ДАБІ має максимально забезпечити методичну допомогу громадам, аби на місцевому рівні не виникало ускладнень і протиріч. Він нагадав, що нині відбувається передача галузевим самоврядним організаціям повноважень у сфері сертифікації, проектування, технічного надзору, архітектурного супроводу.

Під час круглого столу отримали нові містобудівні повноваження в рамках децентралізації сфери держархбудконтролю місто Коростишів на Житомирщині та село Якушинці на Вінниччині.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
26 червня 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
26 червня 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
26 червня 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
26 червня 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
26 червня 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення