На території Станишівської ТГ Екоінспекцією виявлено факт обмеження доступу до р. Тетерів

22.05 14:15    
На території Станишівської ТГ Екоінспекцією виявлено факт обмеження доступу до р. Тетерів


Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу в ході обстеження земельних ділянок прибережної захисної смуги р. Тетерів на території Станишівської територіальної громади виявлено факт порушення законодавства в частині забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя р. Тетерів - дерев’яний паркан, який унеможливлює доступ до річки.

Інспекція звернулася до Станишівської сільської ради з листом щодо виконання вимог законодавства щодо забезпечення громадян вільного доступу до води, шляхом вжиття заходів в порядку ч. 5 ст. 61 Земельного кодексу України щодо демонтажу дерев’яного паркану, встановленого в прибережній захисній смузі річки Тетерів вздовж зазначеної земельної ділянки.
Про результат розгляду та вжиті заходи Інспекція має бути повідомлена у місячний термін.
Довідково:
Відповідно до частини першої ст. 58 Земельного кодексу України та статті 4 Водного кодексу України до земель водного фонду належать землі, зайняті, зокрема, прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм. Річка Тетерів належить до середніх річок, тому, відповідно до вимог ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України, прибережна захисна смуга для вказаної річки встановлюється по її берегам на відстані 50 метрів від урізу води. Одночасно обумовленими нормами передбачено, що при крутизні схилів більше трьох градусів мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 61 Земельного кодексу України у прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом. Такі огорожі або інші конструкції демонтуються їхніми власниками протягом десяти днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. У разі невиконання такої вимоги зазначені огорожі або інші конструкції демонтуються за рішеннями місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. Видатки відповідного місцевого бюджету, пов’язані з демонтажем зазначених огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їхніми власниками. У разі якщо неможливо встановити власника огорожі або інших конструкцій чи особу, за рішенням якої вони були встановлені, оплата робіт, пов’язаних із демонтажем, покладається на особу, у користуванні якої перебуває земельна ділянка, на якій встановлена огорожа або інші конструкції.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:47
Несанкціонована зміна інформації в реєстрі «Оберіг»: на ...
Вчора 22:46
Поліцейські екстрадували з Естонії організатора схеми п ...
Вчора 22:46
На Херсонщині судитимуть директора будівельної компанії ...
Вчора 22:45
Правоохоронці викрили голову однієї з сільрад Одеського ...
Вчора 22:44
Поліцейські Чернігівщини скерували до суду провадження ...
Вчора 22:20
Україна представила досвід трансформації служби зайнято ...
Вчора 22:18
Уряд ухвалив рішення щодо нормативів дивідендів для дер ...
Вчора 22:16
Кліматична політика і біорізноманіття: Україна та Німеч ...
Вчора 22:14
Мінфін: У квітні до загального фонду держбюджету надійш ...
Вчора 22:12
Мінфін: За рішенням Уряду до держбюджету буде спрямован ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення