СБУ: На Житомирщині чиновниця заволоділа бюджетними коштами

СБУ: На Житомирщині чиновниця заволоділа бюджетними коштами

02.09 12:49    
Брусилівський район Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в УСБ України в Житомирській області, Брусилівським районним судом Житомирської області завершено розгляд кримінальної справи, порушеної та розслідуваної Службою безпеки України стосовно начальниці (наразі вже колишньої) однієї з районних державних насіннєвих інспекцій (райдержнасінінспекція) за заволодіння шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення бюджетними коштами.

Співробітники СБУ встановили, що 50-річна жінка, будучи службовою особою райдержнасінінспекції, фіктивно оформила на роботу водія і щомісячно впродовж декількох років надавала до централізованої бухгалтерії Житомирської облдержнасінінспекції документи про виконання ним своїх посадових обов’язків, за що регулярно на його картковий рахунок перераховувалася заробітна плата. Ці кошти за допомогою банківської картки знімала… сама начальниця інспекції та використовувала на власні потреби. Аналогічно чинила вона з добовими за відрядження, в які на паперах відправляла неіснуючого працівника.

Упродовж цього часу для імітації нібито реального виконання фіктивним водієм своїх обов’язків начальниця райдержнасінінспекції від його імені ставила підписи у всіх пов’язаних із даною посадою документах та журналах.

Крім того, неправдиві відомості вносилися чиновницею й до документів щодо службового автомобіля інспекції, який, згідно з фальсифікованими нею документами, регулярно експлуатувався та потребував як пального, так і запасних частин для проведення поточного ремонту, на що також виділялися і списувалися бюджетні кошти. Хоча весь цей час транспортний засіб знаходився у несправному стані та, відповідно, ніким не використовувався.

Загалом протиправні дії зловмисниці спричинили державному бюджету в особі Житомирської обласної державної насіннєвої інспекції 65,5 тисяч гривень збитків.

Вироком суду чиновницю визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Її засуджено до чотирьох років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах виконавчої влади і органах державного контролю строком на три роки з іспитовим терміном три роки.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:36
Екстрадовано підозрюваного у збуті наркотиків та контра ...
Вчора 22:35
Леся Карнаух: За перше півріччя надходження до загально ...
Вчора 22:33
Тарас Висоцький: Україна та Марокко нарощують економічн ...
Вчора 22:33
Уряд запускає спецмеханізм контрольованого експорту збр ...
Вчора 22:32
Передача технологій і озброєння партнерам в рамках Dron ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення