Житомиряни отримують від шахраїв фейкові смс-повідомлення

Житомиряни отримують від шахраїв фейкові смс-повідомлення

13.02 12:23    
На мобільний жителя Житомирського району прийшло повідомлення про блокування банківської картки. Коли чоловік зателефонував за вказаним для довідок номером, його попросили надати інформацію по рахунку. Ще за півгодини усі кошти з картки заявника було знято. Поліцейські інформують про поширення такого виду шахрайства та просять громадян бути обачними.

Тривожне повідомлення 64-річний чоловік отримав суботнього ранку. Перевірити інформацію щодо блокування картки відразу не зміг, оскільки проживає у сільській місцевості, а доступ до банкомату є лише в обласному центрі.

Тож вирішив дізнатись, у чому справа за номером телефону, вказаному у смс-ці як довідковий. Йому відповів чоловік, який назвався представником служби безпеки банку та розповів про збій у роботі фінансової системи. На прохання незнайомця пенсіонер повідомив реквізити своєї картки та код доступу до неї.
- У жодному разі цього робити не можна, - прокоментував заступник начальника ГУНП Артем Лисогор, - як і телефонувати на вказані у таких повідомленнях номери: під час дзвінка з вашого рахунку зникнуть наявні кошти або ж розмову матимете із шахраями. На кожній банківській картці вказані номери кол-центрів фінансових установ, де можна отримати або перевірити інформацію щодо власного рахунку чи картки. Ще краще це зробити особисто безпосередньо у банку.

Як і варто було очікувати у цьому випадку, через півгодини після розмови з нібито працівником банку заявник отримав повідомлення про те, що з його рахунку переведено майже 2 тисячі гривень.

У схожу ситуацію потрапив житель м. Новоград-Волинського. Невідомий, який також «представляв» службу безпеки, по телефону змусив 48-річного чоловіка назвати реквізити власної картки, з якої згодом зникло майже 6 тисяч гривень.

75-річна житомирянка шахраїв впустила просто до оселі. Двоє жінок назвалися соціальними працівниками і розповіли літній заявниці байку про обмін грошей. У результаті пенсіонерка втратила близько 30 тисяч заощаджень, повіривши незнайомкам.

Нині за всіма фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи для встановлення осіб ошуканців та їх затримання.

Водночас правоохоронці застерігають громадян від надмірної довірливості та легковажності. Лише ваша обізнаність, компетентність у фінансових питаннях та впевненість у собі може зупинити шахраїв. Не збагачуйте сторонніх, тим більше, що у більшості випадків, ошуканці уже знаходяться у місцях позбавлення волі. Дбайте про власні родини.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:48
Юлія Свириденко під час робочої поїздки до Одеси вручил ...
Вчора 20:48
МОЗ: В Одесі запрацював новий центр Superhumans
Вчора 20:47
Юлія Свириденко: Завдання Уряду — посилити захист Одещи ...
04 липня 22:24
На Миколаївщині поліцейські затримали водія, який ймові ...
04 липня 22:24
Відбулося засідання Координаційного центру з питань інж ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення