Г. Зубко: «Фронт Змін» зацікавлений, щоб у 2012 році до парламенту було обрано якнайбільше молодих партій
08.09 11:15
Геннадій Зубко: «Фронт Змін» зацікавлений, щоб у 2012 році до парламенту було обрано якнайбільше молодих партій з їх конкретними програмами дій»
Своє бачення виборчого законодавства висловив голова Житомирської обласної організації «Фронт Змін» Геннадій Зубко під час участі в круглому столі «Громадське обговорення змін до виборчого законодавства України».
«Виборче законодавство визначає: яку ми будемо будувати державу. Мета закону одна - збудувати державу на демократичних принципах. Якщо громада може впливати на процеси формування влади – держава буде сильна. Як це відображається в запропонованому провладною більшістю законі? Ніяк!», - сказав Геннадій Зубко.
За словами депутата облради, закон виписано в такий спосіб, що вразі запровадження одномандатних виборчих округів, бути обраними у самовисуванців, крім олігархів, шансів немає.
«Освітянин чи лікар без обмеження виборчого фонду не зможе обратися по «мажиротарному округу». Причина проста: олігарху не потрібно створювати партію, долати відсотковий бар’єр. Простіше створити «бізнес-проект». А саме, в регіонах, де є зацікавленість, знайти 10, 20, 30 людей готових балотуватися до Верховної Ради самовисуванцями. Потім профінансувати їх виборчу кампанію й отримати у парламенті «свою фракцію», яка голосуватиме відповідно потреб олігарха-замовника. Більше того, є загроза впливу на український парламент іноземної держави, якщо виборчу кампанію певної кількості самовисуванців профінансує громадянин іншої держави, зацікавлений у лобіюванні своїх інтересів в Україні. Тому, потрібно обмежити виборчий фонд, щоб у парламенті були ті люди, які працюватимуть на державу та депутати-фахівці в тих галузях, де потрібні реформи: освітяни, лікарі, аграрії», - переконаний Геннадій Зубко.
На думку голови обласного осередку «Фронту Змін», «виборчі округи потрібно залишити в тих межах, які було визначено у 2002 році та закріпити їх на тривалий термін. За такої умови, в межах округів буде сформовано громади, які розумітимуть, що зможуть проголосувати на декількох виборах за кандидата чи партію, яка результативно працює, і не підтримувати того, хто є депутатом на окрузі лише номінально».
«У виборче законодавство потрібно чітко записати: кандидат-самовисуванець чи партія, балотуючись на виборах повинна мати конкретну програму дій з визначеними термінами їх реалізації. За цієї умови депутат і партія будуть відповідальні і підзвітні виборцям», - стверджує Генадій Зубко.
Підсумовуючи результати обговорення виборчого законодавства, голова обласного «Фронту Змін» зазначив: «Перед тим, як ухвалювати закон про вибори, ми повинні зрозуміти яку державу ми хочемо будувати? Для цього потрібно розуміти, яка виборча система до якого устрою веде: до авторитарної держави чи до парламентської. Якщо збільшити прохідний бар’єр до 7%, молоді партії до парламенту не потраплять і в державі буде двопартійність. «Фронт Змін» зацікавлений, щоб до парламенту було обрано якнайбільше молодих політичних партій - обрано за їх конкретними програмами побудови держави. Тоді новообрані партії зможуть об’єднатися в раді щодо вирішення конкретних питань. Конфронтації не буде. Отже, потрібно не піднімати виборчий бар’єр, виборчі округи затвердити в їх межах 2002 року й не змінювати 10-20 років, дільничні комісії формувати шляхом жеребкування з числа представників партій-учасниць виборів, зобов’язати кандидата і партію йти на вибори з конкретною програмою дій з визначеними термінами реалізації».
Довідково: У Житомирі Круглий стіл «Громадське обговорення змін до виборчого законодавства України» було організовано і проведено Всеукраїнською громадською організацією «Центр підтримки громадських ініціатив» в партнерстві з Міжнародним республіканським інститутом, за сприяння Національного фонду підтримки демократії. В обговоренні взяли участь представники політичних партій, громадських організацій та громадських рад.
RuporZT
|