23 сесія Житомирської міської ради. Частина 1. «Предтеча»
29.05 16:01
30 травня житомирські депутати знову зберуться на сесію міськради, дозволимо собі припустити, що без «смаженого» цього разу обійтися не вдасться.
22 сесія міської ради, яка проходила 18 квітня, стала для частини депутатів потрясінням - ніхто не очікував, що під міською радою зберуться близько тисячі комунальників, які підтримуватимуть не опозиційних депутатів, а мера.
Чи то через тиск представників громади, що мали можливість послухати трансляцію сесії очікуючи біля міськради, чи то депутатам вже набридло «зривати» сесію – день вдався продуктивним.
Для початку депутати підтримали заяву Наталії Леонченко про звільнення з посади секретаря міської ради, а потім, неочікувано для багатьох, Володимир Дебой запропонував на цю посаду Любов Цимбалюк (фракція «Батьківщина»), яку під час таємного голосування підтримали 43 депутата.
Наступним кроком депутати звільнили заступників міського голови Миколу Боровця та Петра Закусило, котрі «попросилися на волю» ще під час «провальної» 20 сесії.
А потім на місце двох заступників «пакетом» було обрано трьох нових: Наталію Леонченко (Партія регіонів), Володимира Кропивницького (Соціалістична партія) та Юрія Моисеєва (фракція «Фронт Змін»).
На цьому поділ портфелів не закінчився. Зі складу виконкому були виключені Микола Боровець і Петро Закусило, що звільнилися з посад заступників, а також Олексій Ясюнецький, Наталія Леонченко і Віктор Муженко. На їх місце було обрано Едуарда Кругляка, нового секретаря Любов Цимбалюк, начальника фіндепартаменту Сергія Гаращука, начальника юрдепартаменту Лесю Панченко та Віктора Ткачука - представника опозиції, який очолює Житомирську обласну організацію партії «Громадянська позиція».
Далі розпочалось найцікавіше: Після прийняття кадрових питань частина депутатів (хто галасуючи, хто тихенько) покинули залу на перерву і не повернулися. Варто виокремити заяву свободівця Сергія Оніщука, котрий висловив своє невдоволення з приводу відсутності у виконкомі представників його партії та пообіцяв «донести» в центр на депутатів «Батьківщини», які співпрацюють з владою (співпрацю депутат вбачає в тому, що представники «Батьківщини» голосували разом з регіоналами.)
Зауважимо, що після кадрових питань депутати прийняли програми соціально-економічного розвитку міста, сприяння забезпеченню безпеки життєдіяльності, розвитку житлово-комунального господарства, благоустрою, соціального захисту населення, земельних відносин, розвитку позашкільної освіти, спорту, оздоровлення та відпочинку дітей. Внесли зміни до міського бюджету на 2013 рік.
Згадаймо й про креативність Миколи Савенка, котрий вручив меру табличку з написом «Царь всея Житомира Володимир Дебой» чи то в знак «капітуляції», чи просто хотів прорекламувати нову послугу свого підприємства. На користь першого припущення схиляє «тиха» поведінка зазвичай активного Олега Горая, який крім врученого йому депутатом Іриною Янчук підручника «Української мови» за 3 клас не запам’ятався. А про проект рішення, в якому молодий нотаріус, з 5 помилками в тексті, запропонував зняти Володимира Дебоя з посади міського голови ніхто не згадував.
Можна припустити, що на майбутній сесії Горай буде «зіркою» що засяє знов (не дарма ж він став помічником народного депутата Геннадія Зубка).
RuporZT
|