Геннадій Зубко: Давши поштовх регіонам, ми зможемо вийти з внутрішньої економічної і політичної кризи

Геннадій Зубко: Давши поштовх регіонам, ми зможемо вийти з внутрішньої економічної і політичної кризи

17.01 13:28    
Бюджетний кодекс вдосконалюватимуть відповідно до прийнятої Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Ми ухвалювали бюджет на основі нової законодавчої бази — нового Податкового і Бюджетного кодексів. Ідеться про децентралізацію фінансів та нові повноваження місцевих рад. Прийнята схема ляже і в основу бюджетів обласного та місцевого рівнів. Безумовно, питання пророблене не до кінця. Бюджетний кодекс треба вдосконалювати відповідно до прийнятої Концепції реформи. У результаті, ми повинні прийти до точки, коли 60% усіх податків залишаться в регіонах. І це абсолютний переворот системи державного управління, де понад 70% коштів збиралися «нагору» й потім розподілялися між областями в рамках державних програм», - сказав Геннадій Зубко.

Він також наголосив на необхідності оперативно прийняти відправлений на друге читання закон про добровільне об'єднання територіальних громад і закон, який передбачає децентралізацію повноважень держархбудконтролю. Геннадій Зубко підкреслив важливість питання чіткого розмежування сфери відповідальності громад та міністерств освіти, охорони здоров'я і соціальної політики.

«Щоб остаточно розділити повноваження між місцевими громадами та центральною владою, потрібно в рамках реформи внести зміни до понад 100 законів. Однак зробити цей крок і передати повноваження від державних адміністрацій обласним та районним радам, які отримають можливість створювати виконкоми і здійснювати виконавчу владу, можливо тільки після зміни Конституції», - йдеться в інтерв’ю Віце-прем’єр-міністра.

Він нагадав, що Президент України ініціює створення найближчим часом Конституційної ради в трикутнику Адміністрація Президента України — Кабінет Міністрів України — Верховна Рада України. І в рамках ради спільно з асоціаціями міст і місцевих рад буде розглянуто всі деталі та нюанси майбутньої конституційної реформи.

«Тільки давши поштовх регіонам, ми зможемо вийти з внутрішньої економічної і політичної кризи. Усе взаємозалежне. Багато процесів у тій же системі ЖКГ, ті ж програми енергоефективності — встановлення лічильників тощо простіше й вигідніше запускати знизу. Згори ми вже 23 роки намагалися — не вийшло. А сьогодні це вже питання збереження державності. Але для цього громадам потрібні повноваження і фінанси», - сказав Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:02
У Макарові на Київщині 50 родин отримали ключі від відн ...
Вчора 17:40
Використав 15-річну дівчину для збору розвідданих - рос ...
Вчора 17:40
«Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 1,2 млр ...
Вчора 17:39
Вперше за час війни Україну відвідала Генеральний секре ...
Вчора 16:39
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення