В Житомирській області чиновники організували аферу на 4,5 млн грн

22.06 11:19    
Триває досудове розслідування махінацій з грошовими компенсаціями держави переселенцям з територій, забруднених радіацією внаслідок Чорнобильської катастрофи. правоохоронці викрили організовану злочинну групу, до якої входили керівники і посадовці РДА та ОДА, а також окремі підприємці. Трьом з них було оголошено про підозру восени минулого року. Нині після проведення процесуальних дій підозри вручено решті членам угруповання.
В Житомирській області чиновники організували аферу на 4,5 млн грн

Викрили організовану злочинну групу посадовців в одному з районів Житомирщини слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності Слідчого управління ГУНП за оперативного супроводу працівників Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції та за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Схема протиправної діяльності полягала у наступному. Жителі одного з районів реєструвались у населених пунктах, що віднесені до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, а згодом «переселялись» до «чистих» територій. Насправді всі вони безвиїзно проживали у районі. Для отримання компенсації за втрачене майно згодом подавали пакет документів до райдержадміністрації. Посадовці РДА, у свою чергу, знаючи про цей факт, організували їх прийняття та опрацювання.
В Житомирській області чиновники організували аферу на 4,5 млн грн

Також до схеми було залучено своїх підприємців, які проводили оцінку майна. Під час цього порушувались вимоги Національного стандарту та вносились недостовірні відомості до відповідного звіту, де завищувалась вартість майна та робіт. Як з’ясували поліцейські, громадяни були зареєстровані за адресами, будівлі яких на той момент вже були напівзруйновані. На підставі поданих документів та звіту оцінювача проводилось нарахування бюджетних асигнувань.

Таким чином упродовж 2017-2020 років службовцям вдалось заволодіти близько 4,5 млн грн бюджетних коштів.

Восени 2021 року правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями роботи та проживання фігурантів, звідки вилучили докази протиправної діяльності. Тоді ж керівникам управління та відділу райдержадміністрації та підприємцю-оцінювачу було повідомлено про підозру у низці кримінальних діянь.

21 червня за результатами експертних досліджень та після проведення інших процесуальних дій вручено підозру ще чотирьом фігурантам: посадовцю РДА, підприємцю та 47-річній жительці райцентру – за ч. 5 ст. 27 (Види співучасників), ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України; підприємцю та жительці, посадовцеві одного з Департаментів Житомирської облдержадміністрації – за ч. 1, 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:50
Заступник Голови ДСНС провів онлайн-нараду з представни ...
Вчора 22:50
Вінничанка вдруге намагалась вивезти чоловіка за кордон
Вчора 22:49
Прикордонники Ізмаїльського загону ліквідували схему не ...
Вчора 22:49
У пункті пропуску прикордонники виявили в іноземця забо ...
Вчора 22:48
На Волині викрили схему нелегального переправлення чоло ...
13 жовтня 18:01
Как выбрать велосипед и не переплатить
13 жовтня 17:58
Параметры выбора дверных ручек в квартиру
11 жовтня 18:26
Як тіосульфат натрію впливає на родючість ґрунтів і вро ...
10 жовтня 23:30
Реклама на пакетах: особенности и преимущества
09 жовтня 23:21
Якісна доставка суші: швидко, зручно та смачно
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення