У Житомирі до 15 років позбавлення волі за держзраду засудили агента розвідки ПВК «Вагнер»

09.01 16:38    
За публічного обвинувачення прокурора Житомирської обласної прокуратури мешканця Житомира визнано винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

У Житомирі до 15 років позбавлення волі за держзраду засудили агента розвідки ПВК «Вагнер»


Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також суд позбавив його військового звання - полковника. Прокурор довів, що відставний полковник з вересня 2022 по лютий 2023 роки активно співпрацював з ворожою розвідкою ПВК «Вагнер».

Маючи навички військового - свого часу очолював штаб розвідки ракетних військ та артилерії, ретельно виконував усі завдання російського куратора. Спілкувався з ним через заборонену соцмережу та Телеграм. Для конспірації обрав позивний «снаров».

Засуджений вивчав розташування стратегічно важливих об’єктів, військових частин, чисельність військової техніки ЗСУ та маршрути пересування. Він відстежував наявність оборонних об’єктів біля адмінбудівель та правоохоронних відомств. Здобуту інформацію наносив на детальну кару міста Житомира, фото якої надсилав ворожій розвідці.

Також збирав та передавав вагнерівцям анкетні дані командирів однієї з військових частин. При цьому усвідомлював тяжкість свого злочину та скаржився куратору, що при такій співпраці він ризикує своєю свободою.

У суді обвинувачений вини не визнав. Поводився зухвало, використовував свій стан здоров’я, щоб затягнути строки розгляду справи. Не приховував своїх проросійських ідеологічних поглядів, підтверджуючи зневажливе ставлення до українців.

Нагадаємо, перебуваючи під запобіжним заходом у виді застави, він порушив зобов’язання та намагався втекти до білорусі. Однак був затриманий при спробі перетину кордону. Відтоді перебуває під вартою.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:12
Загинули водій та пасажирка: поліцейські Київщини розсл ...
Вчора 21:10
СБУ та ОГП затримали у Миколаєві очільника обласного ТЦ ...
Вчора 21:09
Уряд ухвалив рішення про надання державних гарантій на ...
Вчора 17:44
На Дніпропетровщині поліцейські повідомили про підозру ...
Вчора 17:43
Держаудитслужба розпочне масштабну перевірку дорожнього ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення