Рада відклала повернення грошей вкладникам Ощадбанку СРСР

13.04 19:45    
Верховна рада провалила і відправила на доопрацювання законопроект, який визначає правові, економічні і організаційні принципи повернення знецінених внесків вкладників Ощадбанку СРСР. За таке рішення проголосували 349 народних депутатів.

Депутати не підтримали даний проект закону, поданий комуністами Петром Симоненком, Петром Цибенком і Валентином Матвєєвим. "За" проголосували 208 народних депутатів, з них 140 бютівців, 41 депутат від НУ-НС і 27 комуністів. Регіонали, депутати від Блоку Литвина і позафракційні за законопроект не голосували.

Не підтримали депутати і аналогічний законопроект депутата-регіонала Олександра Стояна. "За" проголосували 203 парламентарії: 139 бютівців, 37 депутатів від НУ-НС і 27 комуністів.

Депутати від опозиції наполягали на тому, щоб один з даних законопроектів був прийнятий сьогодні парламентською більшістю, що дозволило б почати реалізацію передвиборних обіцянок влади. "Ви говорили, що братимете гроші в тумбочці. Сьогодні тумбочка у ваших руках, що ж з вами відбулося?" - наголосив депутат-бютівець Володимир Яворівський, реагуючи на небажання регіоналів підтримувати законопроекти.

У свою чергу, представники Партії регіонів пояснювали свою позицію відсутністю державного бюджету і тим, що готується низка законопроектів, в яких буде врегульоване зокрема й це питання.

Відправлений на доопрацювання законопроект визначає правові, економічні і організаційні принципи повернення знецінених радянських внесків населення.

Законопроект також передбачає, що заощадження громадян, які вимагають відновлення, відносяться до внутрішнього державного боргу України. Компенсація втрат від знецінених грошових заощаджень проводиться виключно в грошовій формі за рахунок держбюджету у розмірі не менше розміру приросту ВВП, отриманого за рік, який передує даному бюджетному року, а також за рішенням уряду і НБУ за рахунок 50% коштів, отриманих від приватизації золотовалютних резервів НБУ. Пропонувалося визначати кошти для компенсації заощаджень у держбюджеті окремою статтею.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: tsn.ua
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:20
10,5 років тюрми та конфіскація майна: судом винесено о ...
Сьогодні 18:20
Поліцейські Київщини повідомили про підозру водію за вч ...
Сьогодні 18:19
За матеріалами ДБР 12 років за ґратами проведе житель Х ...
Сьогодні 18:18
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент гру рф, ...
Сьогодні 18:18
У Харкові судитимуть керівника підприємства, який прода ...
Вчора 23:34
Транспортировка лежачих больных на реанимобиле скорой п ...
06 травня 22:53
Рулонні етикетки vs листові: що краще для вашого продук ...
06 травня 17:23
Як знайти вигідний тур онлайн: поради для мандрівників
30 квітня 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення