Морські прикордонники вдосконалюють навички тактичної медицини

15.02 12:12    
Протягом цього тижня бійці відділу спеціальних дій Одеського загону Морської охорони Держприкордонслужби проходили курс тактичної медицини.
Курс спрямований на підготовку військовослужбовців не медиків, для набуття практичних навичок з надання первинної невідкладної допомоги CLS.

Заняття тривали в екстремальних умовах, максимально наближених до реальних. За багатьма різними сценаріями, військовослужбовці мали діставатися до поранених, при цьому виявляючи заміновані позиції, прораховувати найбезпечніші шляхи та способи евакуації поранених із зони обстрілу у безпечне місце.

Разом з тим, протягом тренінгу моделювалося дуже багато різних ситуацій щодо поранених, їх кількості, видів поранень тощо. Діагностика стану кожного з поранених, визначення черговості роботи з ними, зупинка масивної кровотечі різними методами, відновлення прохідності дихальних шляхів, розпізнавання та боротьба з пневмотораксом, тампонація ран і накладання турнікетів, внутрішньовенний і внутрішньокістковий доступ та інфузійна терапія – ці, та безліч інших основ з тактичної медицини, морські прикордонники ефективно опановували на практиці.

Дуже важливо надати якісну медичну допомогу до того, як поранений потрапить до рук фахівців, тому учасники тренінгу відпрацьовували свої дії за алгоритмом MARCH. Й після виконання тих чи інших елементів, інструктори щоразу оцінювали та докладно обговорювали дії кожного.

Як підходити до пораненого, як розташовувати, якщо їх кілька, як заповнювати карту пораненого, аби згодом кваліфіковані медики мали якомога більше інформації для надання подальшої допомоги, як прикривати вогнем побратимів під час надання допомоги – усі ці аспекти розглядалися до найменших дрібниць.

Такий практикум є вкрай корисним й дозволяє структурувати отримані раніше знання. Це сприяє тому, аби кожен міг набуті навички довести до автоматизму.

«У моїй практиці допомоги пораненим не було жодної однакової ситуації, всі вони завжди різні. При відповідних пораненнях час іде на секунди й при цьому діяти треба негайно, чітко та без помилок. Тому, якщо бійці матимуть хороший базис вмінь та навичок з тактичної медицини, це загалом працюватиме на те, що пораненому на місці буде надано вчасну та якісну допомогу і його життя буде врятовано. Дуже важливою є правильна оцінка тактичної ситуації. Найкраща медицина – це хороша тактика», - каже фельдшерка відділу «спеців» Вікторія.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:48
Поліція Полтавщини встановила місцеперебування зниклої ...
Вчора 20:48
Поліцейські встановлюють обставини смерті чоловіка у Кр ...
Вчора 10:53
У Херсоні минулої доби рятувальники тричі залучалися до ...
Вчора 10:52
У Львові рятувальники під час пожежі у закладі харчуван ...
Вчора 10:51
На Дніпропетровщині протягом доби вогнеборці ліквідувал ...
12 квітня 22:24
Швеція презентувала Консультативну групу високого рівня ...
12 квітня 11:47
Как работает производство пищевого спирта класса «Альфа ...
11 квітня 23:36
Универсальность подвесных светильников при оформлении п ...
09 квітня 12:03
Данія внесе до Фонду підтримки енергетики 5,8 млн дол
09 квітня 11:40
Что такое лебедка ручная рычажная и где она применяется
12 квітня 16:59
У Житомирі чоловік намагався викрасти декоративні дерев ...
11 квітня 14:39
Прокуратура Житомирщини в апеляції домоглася застави на ...
09 квітня 11:00
Під варту взяли водія, який п’яним скоїв смертельну ДТП ...
09 квітня 10:34
У Житомирі на «Польовій» молодик з ножем напав на прода ...
05 квітня 16:47
У Житомирі колишня бухгалтерка садового товариства прив ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення