СБУ повідомила про підозру ще 5 колаборантам: серед них – чиновник Херсонської міськради і псевдоректори місцевих ВНЗ

13.04 10:10    
Служба безпеки продовжує системно викривати зрадників та колаборантів на тимчасово захоплених територіях півдня та сходу України.

У результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру ще п’ятьом ворожим поплічниками, які добровільно пішли на співпрацю з ворогом.

Так, кіберфахівці СБУ задокументували злочинні дії колишнього начальника одного з відділів Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міськради.

Під час захоплення міста гауляйтер Сальдо особисто запропонував чиновнику очолити створене агресором «унітарне підприємство Херсонтепломережі».

Перебуваючи на «посаді», зловмисник організував так звану «інвентаризацію» майна інфраструктурного об’єкта для його передачі російським монополіям.

Крім того, контррозвідники СБУ викрили двох посадовиць Управління Державної міграційної служби у Луганській області, які приєднались до окупаційного «мвс лнр».

У лавах фейкової установи зловмисниці виконували вказівки москви щодо примусової «паспортизації» місцевих жителів.

Ще одна колаборантка під час окупації Херсона очолила так званий «Херсонський університет».

Там вона впроваджувала освітні «стандарти» країни-агресора, а під час звільнення міста втекла до Криму.

СБУ також задокументувала підривну діяльність колишнього викладача Харківського національного університету внутрішніх справ, який звільнився ще у 2014 році.

На початку повномасштабного вторгнення він опублікував на одному із проросійських Телеграм-каналів звернення, де закликав колишніх колег та курсантів допомогти агресору у захопленні Києва.

За це наприкінці травня 2022 року зловмисника призначили очільником так званого «Мелітопольського університету ім. Макаренка».

Перебуваючи на «посаді», фігурант поширював кремлівські наративи, в яких ставив під сумнів існування української державності.

За викритими фактами тривають слідчі дії у межах кримінальних проваджень за такими статтями Кримінального кодексу України:

110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
111 (державна зрада);
111-1(колабораційна діяльність);
111-2 (пособництво державі-агресору).
Наразі підозрювані переховуються від правосуддя на тимчасово окупованих територіях України.

Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Розслідування проводили за процесуального керівництва органів прокуратури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:09
Постачання продуктів для військових: держава посилила м ...
Вчора 18:29
На Одещині прикордонники виявили приховані старовинні м ...
Вчора 18:28
Фіктивна сім'я=реальний вирок: у «Раві-Руській» викрил ...
Вчора 18:28
Маскувальні плащі не допомогли: на кордоні з Молдовою з ...
Вчора 18:27
На Полтавщині поліція з'ясовує обставини загибелі 9-рі ...
Сьогодні 15:25
Мінсоцполітики та Федерація профспілок об’єднують зусил ...
Сьогодні 15:23
Президент України підписав указ про п’ятикратне збільше ...
Сьогодні 15:21
Михайло Федоров обговорив із Міністром збройних сил Фра ...
Сьогодні 15:19
У Брюсселі презентували проект публічно-приватного парт ...
Сьогодні 15:17
Громади 10 областей отримають 447 генераторів від ЄС: п ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення