Коментар МЗС України щодо набуття в рф чинності нормативно-правового акта, який порушує законні права громадян України

10.07 21:52    
6 липня 2023 року президент російської федерації підписав указ N 495 № "Про деякі питання, пов'язані з особливостями правового становища громадян російської федерації, які мають громадянство України", який передбачає перевірку незаконно паспортизованих російськими паспортними документами громадян України на предмет здійснення ними дій, спрямованих на реалізацію їх прав і обов’язків саме як громадянами України. Цей «нормативно-правовий акт» є черговим порушенням законних прав українців, які внаслідок збройної агресії рф були вимушені залишитися на тимчасово окупованих територіях або були примусово переміщені на територію держави-агресора.

По своїй суті він є черговим репресивним кроком російської влади з пошуку «неблагонадійних», за її логікою, українських громадян, які у порушення законодавства України і норм міжнародного права були протиправно паспортизовані ідентифікаційними документами країни-агресора. Такі дії влади рф, з правової точки зору, є нікчемними і не несуть жодних правових наслідків. Натомість, вони нагадують спробу створити штучні правові засади для залякування та інших засобів тиску на них.

Будь-які документи, видані на тимчасово окупованих територіях України, є нікчемними та не мають юридичної сили. Примусова паспортизація російськими документами жителів тимчасово окупованих територій України є протиправною та не є підставою для втрати громадянства України.

Українські громадяни, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або насильно переміщені на територію рф під надуманим приводом так званого «гуманітарного захисту», й надалі зберігатимуть громадянство України попри будь-які «новації» російського законодавства у цій сфері.

Міністерство закордонних справ вчергове наголошує, що всі власники українських паспортів, які не пройшли передбачену українським законодавством процедуру виходу з громадянства, залишаються громадянами України та можуть розраховувати на захист своїх прав з боку Української держави.

Закликаємо міжнародну спільноту засудити такі дії російської федерації та утримуватись від визнання будь-яких документів, які видаються країною-агресором на тимчасово окупованих територіях України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:07
За 2,5 тис. доларів фіктивно «оформлювали» службу в «Аз ...
Вчора 22:05
Військовим вперше закуплять FPV-дрони на оптоволокні за ...
Вчора 22:05
Уряд представив Парламенту звіт про підготовку до осінн ...
Вчора 22:04
Міноборони: Вперше deep strike дрони буде закуплено на ...
Вчора 22:03
Уряд достроково припинив повноваження голови наглядової ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
20 серпня 19:13
Лікарям Житомирського обласного онкодиспансеру повідомл ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення