Команда Мінінфраструктури презентувала бачення оновленої політики регіонального розвитку та реформи децентралізації

20.07 19:33    
Сьогодні, 20 липня, за участі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова, команди Мінінфраструктури та міжнародних партнерів відбулось перше засідання Координаційної ради щодо регіональної політики та реформи децентралізації.

У рамках неї представники майже 20 іноземних держав, міжнародних фінансових організацій, донорських проектів змогли ознайомитися з наявним станом справ у цих сферах, а також планами Міністерства з посилення спроможностей та підтримки громад.

«Для успішної відбудови потрібні спроможні громади. Наше завдання як Міністерства — забезпечити необхідну підтримку, як фінансову, так і консультаційну.

Разом з міжнародними партнерами працюємо над створенням мережі команд підтримки громад, комунікаційної платформи для просування реформи, оновленням державної стратегії регіонального розвитку. Усі ці заходи потребують щоденної координації з усіма стейкхолдерами. Ми запропонували головам делегацій практичні інструменти координації та прийняття спільних рішень», — зазначив Олександр Кубраков.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури зазначив, що пріоритетними для співпраці з міжнародними партнерами також є підтримка конкретних проектів відбудови в громадах та оновлення Державної стратегії регіонального розвитку. За словами Олександра Кубракова, остання має бути базована на 5 ключових пріоритетах:

стратегічне планування та проектний менеджмент;
інвестиції та взаємодія з донорами;
антикорупційна діяльність;
цифровізація та управління на основі відкритих даних;
містобудування.
Заступник Міністра Олександра Азархіна наголосила, що оновлена політика регіонального розвитку повинна передбачати більше можливостей для участі громадян в управлінні своїми громадами.

«Вже прийнятий парламентом законопроект, який докорінно змінює підхід до функціонування Державного фонду регіонального розвитку. Тепер громадяни зможуть у Дії обирати ті проекти, які вони хочуть, щоб були реалізовані в їх області. Окрім цього, мешканці громад зможуть моніторити та контролювати процес відбудови через систему DREAM. Від безпосередньо оцінки завданої шкоди до аудиту проведених відновлювальних робіт.

Також спільно з народними депутатами працюємо над законопроектом 7283. Він сприятиме участі громадян у процесах ухвалення рішень на місцевому рівні. Зокрема, через інструменти місцевих ініціатив, громадських слухань, загальних зборів, петицій та консультацій.

Окрім цього, покращуємо процес планування розвитку регіонів. Для цього пропонуємо цифровий інструмент — Геоінформаційна система регіонального розвитку. ГІС дозволяє приймати рішення, впроваджувати плани відновлення та моніторити їх виконання, ґрунтуючись на актуальних даних. Розвиток регіонів та громад має бути максимально цифровізованим та ефективним», — додала Олександра Азархіна.

Іншим ключовим напрямком роботи є продовження реформи децентралізації, зокрема встановлення чітких стандартів служби в місцевому самоврядуванні та покращення ефективності роботи.

«Реформа децентралізації — одна із найуспішніших, і ми працюємо над тим, щоб тільки посилити її. Вже маємо підписаний Президентом України законопроект 6504, який професіоналізує та робить прозорішою службу в органах місцевого самоврядування. Наразі на розгляді парламенту законопроект 4298, який запроваджує місцеві адміністрації префектурного типу. Ця ініціатива дозволить значно покращити ефективність державного нагляду за рішеннями органів місцевого самоврядування.


Спільна ціль усіх наших ініціатив — сильні спроможні громади. На цьому напрямку для нас пріоритетними є євроінтеграція, європейські стандарти, розумне планування, в основі якого будуть прийматися рішення громад. Запрошуємо долучитися до спільної роботи експертне середовище, стейкхолдерів, міжнародні організації», — зазначила Олена Шуляк, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У засіданні Координаційної ради взяли участь представники США, Канади, Японії, Великобританії, Франції, Іспанії, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі, Швеції, Австрії, Норвегії, Естонії, ООН, Європейського Союзу, Агентства USAID, GIZ та інших міжнародних організацій та проектів.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:37
Ігор Клименко: Служби системи МВС поруч із людьми в цей ...
Сьогодні 17:36
На українсько-польському кордоні припинено ввезення тов ...
Сьогодні 17:35
Псевдомашиністом до Молдови: прикордонники викрили злоч ...
Сьогодні 17:35
Понад 500 тис грн незаконних виплат за відсутність на р ...
Сьогодні 17:34
Сексуальне рабство під прикриттям працевлаштування: при ...
Сьогодні 17:08
Гранти на світло для бізнесу — Уряд розширює програму « ...
Сьогодні 17:06
У 2025 році державні кадастрові реєстратори Чернігівщин ...
Сьогодні 17:04
Сергій Боєв на конференції OFDEF: протиповітряна оборон ...
Сьогодні 17:02
Всесвітня спадщина ЮНЕСКО під атакою: росіяни пошкодили ...
Сьогодні 17:00
Митний огляд «Українська митниця: розвиток попри війну» ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення