СБУ допомогла відбити нові кібератаки рф на «Київстар», – Ілля Вітюк

04.01 10:36    
Кіберфахівці Служби безпеки України допомогли відбити нові кібератаки рф на одного з національних операторів мобільного зв’язку «Київстар».
Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у інтерв'ю міжнародній агенції «Reuters».
«СБУ не тільки допомогла «Київстару» відновити роботу за кілька днів, але й відбити нові кібератаки. Після масштабного зламу ми запобігли низці спроб заподіяти ще більшої шкоди оператору. Ворог розраховував завдати декілька ударів поспіль, щоб максимально надовго залишити людей без звʼязку. В такому випадку тривалого перенавантаження своїх мереж могли не витримати й інші оператори», – зазначив Ілля Вітюк.
За його словами, СБУ продовжує розслідувати масштабний «злам» Київстару за декількома статтями Кримінального кодексу України.
«Наразі кіберфахівці Служби безпеки вже досліджують окремі зразки шкідливого програмного забезпечення, що використав ворог. Атака ретельно готувалася багато місяців», – повідомив керівник Департаменту кібербезпеки СБУ.
Ілля Вітюк підтвердив, що за цією атакою стоїть хакерське угруповання Sandworm, яке є штатним підрозділом російської воєнної розвідки і раніше неодноразово здійснювало кібератаки на українські об’єкти, зокрема і на операторів зв’язку та інтернет-провайдерів.
Ілля Вітюк зазначив, що дана кібератака значно вплинула на цивільне населення, але не мала серйозного ефекту на військові комунікації, оскільки Сили оборони використовують різні алгоритми і протоколи зв’язку.
Одразу після виникнення інциденту в офіси компанії виїхала команда реагування та оперативно-слідча група СБУ, яка документує та розслідує всі обставини атаки.
Кіберфахівці СБУ також працювали безпосередньо на місці події, надаючи допомогу співробітникам «Київстару», залучаючи міжнародні компанії з кібербезпеки та координуючи зусилля всіх державних установ для якнайшвидшого відновлення мережі.
Загалом, за словами Іллі Вітюка, з початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки відпрацювала майже 9 тис. кібератак на державні ресурси та об’єкти критичної інфраструктури України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:59
Україна уклала меморандум про співпрацю з Європейським ...
Сьогодні 17:58
Житомир відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Лито ...
Сьогодні 17:34
Прикордонники затримали переправницю та її спільника
Сьогодні 17:33
Понад 48 мільйонів гривень збитків «Укрзалізниці»: полі ...
Сьогодні 17:32
Втекти за кордон або мати фейкову хворобу: у столиці На ...
Сьогодні 17:11
Андрій Сибіга: Уряд за ініціативи МЗС включив Молдову д ...
Сьогодні 17:09
Міноборони: в Армія+ запустили новий навчальний курс пр ...
Сьогодні 17:07
URC-2026: Нові міжнародні домовленості сприятимуть розв ...
Сьогодні 17:05
Україна посилює співпрацю з Європейським інститутом ген ...
Сьогодні 17:03
Якщо відновити людину – вона відновить країну: на URC-2 ...
Вчора 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення