Український бізнес демонструє темпи залучення до програми АЕО, що відповідають більшості країн Європи

06.03 19:39    
Зростання кількості українських компаній, що отримали статус Авторизованого економічного оператора (АЕО), має динаміку*, схожу з більшістю країн ЄС у перші роки впровадження програми, а подекуди її перевищує.

Нагадаємо, що АЕО – це особливий статус, що засвідчує високий ступінь довіри до суб’єкта господарювання. Такий статус надає митні спрощення та переваги у міжнародній торгівлі, за рахунок чого також можна компенсувати і ряд складнощів на кордоні, викликаних зовнішніми обставинами. Незважаючи на всі виклики, які стоять зараз перед українським бізнесом, це сприяє можливості його розвитку та конкурентоспроможності на зовнішньому і внутрішньому ринках.

Україна отримала таку можливість у 2020 році, чому сприяла консолідована робота Уряду за підтримки Парламенту та наших міжнародних партнерів.

Незважаючи на війну, український бізнес скористався цією можливістю та суттєво збільшив динаміку в отриманні авторизацій АЕО. Так, за 3 роки та 7 місяців роботи програми АЕО (станом на початок березня 2024 р.) отримано 31 авторизацію АЕО.

Для порівняння, за перші чотири роки функціонування програми АЕО в ЄС (2008–2011 роки):

бізнес в більше половини країн ЄС (17 держав-членів) мав схожий (Румунія, Словаччина та ін.) або значно менший (Болгарія, Греція, Литва та ін., або навіть нульовий (Хорватія і Португалія) темп нарощення авторизацій АЕО;

бізнес в 11 державах – членах ЄС мав більший темп нарощення АЕО (найвищий – у Франції, Німеччині, Нідерландах).

Українські компанії, які зараз перебувають лише на четвертому році запровадження програми й в умовах повномасштабної війни, у 2024 році вже отримали 9 авторизацій АЕО (станом на 5 березня). Отже, з початку 2024 р. вони рухаються схожими темпами з бізнесами лідируючих країн ЄС в нарощенні АЕО протягом цього ж періоду (в Німеччині – 11, у Франції – 10, у Хорватії та Польщі - по 7).

Слід згадати, що з усіх авторизацій, які вимагають оцінку фінансового стану, в Україні 63% було отримано на підставі базових показників і 35% – на підставі знижених показників, запроваджених на час дії воєнного стану.

Проте не варто очікувати у перші роки застосування програми стрімкого росту кількості авторизацій АЕО. І про це свідчить динаміка багатьох країн ЄС: «піки» показників отримання авторизацій АЕО припадали на більш віддалені роки з початку впровадження програми (від 7 до 12 років).

Порівняно повільна динаміка АЕО у перші роки впровадження програми характерна для більшості європейських країн та їх бізнесів. Серед основних причин – обережність бізнесу та упереджене ставлення до будь-яких нововведень.

Однак сьогодні, попри війну, український бізнес зважено, але впевнено заходить у програму АЕО та систему митних спрощень, починає використовувати нові сервіси та послуги, можливості для розвитку яких були відсутні до запровадження таких змін.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:18
До 14 років ув’язнення за держзраду засуджено киянку, я ...
Вчора 19:17
Суд обрав запобіжні заходи власникам та топменеджерам о ...
Вчора 19:14
Нацполіція повідомила про підозру керівнику департамент ...
Вчора 19:14
Держприкордонслужба отримала 17 спеціалізованих санітар ...
Вчора 19:14
Україна демонструє ефективність у боротьбі з незаконним ...
06 грудня 10:55
Сортамент металопрокату: повний гід для покупців
05 грудня 23:31
Хофітол: Лікувальні властивості та показання до застосу ...
05 грудня 00:56
Автобуси в Україну з Польщі: чому це зручно?
04 грудня 00:42
Освітлення для кухні: затишок та комфорт
03 грудня 17:05
Доставка квітів у Черкасах недорого
05 грудня 15:27
У Житомирі прикордонники викрили зловмисника, який за 5 ...
04 грудня 16:24
На Житомирщині викрито організовану групу, яка заволоді ...
02 грудня 12:27
На Житомирщині службовці лісового господарства вносили ...
29 листопада 18:06
На Житомирщині судитимуть організаторку «схеми для ухил ...
29 листопада 11:46
Викрито схему розкрадання лісопродукції з філії ДП «Ліс ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення