Стефанішина в ООН закликала міжнародну спільноту підтримати зусилля з відбудови України
15.03 11:28
Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина виступила онлайн на спеціальному заході щодо повоєнного відновлення України на полях 68-ої сесії Комісії ООН зі становища жінок.
Участь у заході взяли: Кірсі Маді, Помічниця Генсекретаря ООН і заступниця виконавчого директора ООН-Жінки з управління ресурсами, сталого розвитку та партнерства; Барбара Рамбусек, директорка Відділу гендерної та економічної інклюзії в ЄБРР; Пауліна Брандберг, Міністерка з питань гендерної рівності Швеції; Стелла Роннер-Грубачич, Посол ЄС з питань гендерної рівності та різноманіття; урядовці з Чехії, Естонії, Литви; члени української делегації та інші.
У виступі Ольга Стефанішина відзначила стійкість українців, які кожного дня працюють над тим, аби забезпечити економічну стабільність, надати соціальну допомогу тим, хто її потребує, підтримати армію і, зрештою, відбудувати нову Україну.
«Реконструкція – це не просто відновлення будинків, шкіл чи дитсадків. Для нас це – створення нового, інклюзивного, європейського та безпечного середовища, де кожен та кожна може відчувати себе вільними у своїх проявах та реалізувати свої прагнення», – сказала Віце-премʼєр-міністр.
Урядовиця підкреслила масштабність процесу відбудови.
«Жодна країна чи організація не може самостійно впоратись з комплексною реконструкцією такого масштабу. Найбільше постраждали житловий сектор, цивільна інфраструктура, а також промисловий та енергетичний сектори. Деякі міста росія фактично зрівняла з землею. Україна готова робити все, що від неї залежить, і навіть більше, щоб здійснити необхідні перетворення, але ми потребуємо більше підтримки партнерів, аби ці зміни були помітні якомога швидше», – сказала Віце-премʼєр-міністр.
Ольга Стефанішина підкреслила критичну важливість продовження глобальної підтримки України, зокрема шляхом передачі російських заморожених активів: «росія має заплатити за зруйновані життя українських громадян».
«Мільйони людей зазнали серйозних травм, втратили домівки, роботу та зіткнулися з тортурами з боку російських військовослужбовців, включно з сексуальним насильством. Процес повернення їх до нормального життя є і буде складним та вимагатиме значних зусиль на всіх рівнях. Важливо створити відповідні умови, особливо у відносно безпечних регіонах нашої країни, для тих, хто втратив усе через російську агресію. Це також необхідно для тих, хто досі вимушений шукати прихистку за кордоном», – сказала Віце-премʼєр-міністр.
Урядовиця окреслила прогрес, досягнутий Україною за минулий рік. Зокрема, відзначила важливість створеної Платформи гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні та зауважила, що стратегія відновлення для України повинна відповідати потребам наших громадян та враховувати динамічні зміни у світі, принципи сталого розвитку та інновації.
RuporZT
|