СБУ та Національна поліція ліквідували ще 8 «схем для ухилянтів»

02.05 18:13    
Служба безпеки та Національна поліція заблокували ще 8 схем ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. У різних регіонах України затримано всіх організаторів викритих злочинів. За гроші фігуранти допомагали ухилянтам втекти за кордон, використовуючи підроблені документи або в обхід пропускних пунктів.

Вартість таких «послуг» становила від 3 до 10 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та різновиду «схеми».

Так, на Вінниччині:
ліквідовано три схеми втечі ухилянтів. Затримано п’ятьох ділків: троє з них пропонували військовозобов’язаним втекти за межі України через прикордонні ділянки річки Дністер.
Для переправлення ухилянтів на протилежний берег сусідньої країни організатори «трафіку» використовували човен.
Інші двоє зловмисників допомагали «клієнтам» перейти кордон поза пунктами пропуску.

У Черкаській області:
повідомлено про підозру колишньому податківцю. Використовуючи власні зв’язки, він «продавав» посади у різних громадських організаціях, які перевозять гумдопомогу.
У такий спосіб фігурант «працевлаштовував» ухилянтів, щоб внести їхні персональні дані до інформаційної системи «Шлях» як волонтерів.
Ця «схема» дозволяла військовозобов’язаним виїхати за кордон під виглядом водіїв-перевізників гуманітарних вантажів.

На Кіровоградщині:
затримано ділка, який торгував фіктивними довідками про непридатність до служби за станом здоров’я.
Щоб отримати підробку, зловмисник «звертався» до своїх спільників з місцевої військово-лікарської комісії.

У Рівненській області:
затримано заступника керівника місцевої лікарні. За хабарі посадовець пропонував ухилянтам оформити фіктивну групу інвалідності і таким чином уникнути призову.

На Львівщині:
повідомлено про підозру ще двом організаторам «схем для ухилянтів». Ними виявилися мешканці регіону. Один з них торгував фальшивими довідками про зняття з військового обліку. Інший вносив до інформаційної системи «Шлях» дані для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.
За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.
Організаторам злочинних схем загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна. А їхнім клієнтам – до 5 років ув’язнення.
Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласних прокуратур.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:58
Судитимуть голову ВЛК, який за грошову винагороду сприя ...
Вчора 18:57
Майже 800 тис грн збитків: начальник служби зв’язку вій ...
Вчора 18:51
Схема на 45 тисяч євро: прикордонники затримали групу о ...
Вчора 18:50
В Івано-Франківській області викрили прикордонника, яки ...
Вчора 18:50
На Вінниччині прикордонники ліквідували нелегальний «се ...
Вчора 17:59
Укладання плитки на сходи: переваги та особливості
04 лютого 16:33
Где купить современный самогонный аппарат?
03 лютого 16:11
Основні матеріали для широкоформатного друку: банер, пл ...
03 лютого 16:10
Чому інвестори роблять ставку на готові квартири з ремо ...
02 лютого 17:12
Где снимать деньги с Монобанка: все способы и комиссии
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення