Уряд схвалив законопроект щодо удосконалення перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності

15.07 23:35    
Кабінет Міністрів України ухвалив законопроект, що був розроблений Міністерством охорони здоров'я і який після прийняття Верховною Радою дозволить зробити більш ефективним процес встановлення факту тимчасової непрацездатності. Для цього передбачені зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Пропонується, щоб перевірка обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності проводилася із залученням уповноважених лікарів у разі необхідності перевірки медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Відбір таких лікарів буде здійснюватися за прозорою автоматизованою процедурою за допомогою ЕСОЗ.

Норми про екстериторіальність та деперсоналізацію даних про пацієнта дозволять мінімізувати ризики при ухваленні рішення щодо обґрунтованості медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Водночас заклади охорони здоров'я зможуть оскаржити рішення про визнання листка непрацездатності необґрунтованим.

Раніше заклад охорони здоров’я мав змогу довести обґрунтованість рішення лікаря лише через суд. Тому пропонується, щоб заклад мав можливість оскаржувати рішення в досудовому порядку і надавати докази, що свідчать про правомірність дій лікаря.

Зміни в законодавстві дозволять також врегулювати питання страхових виплат на основі паперових лікарняних, які ще використовуються у виключних випадках у зв’язку з воєнним станом в Україні.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:41
26 тис доларів США за вивезення військовослужбовця із б ...
Сьогодні 15:41
Понад 20 мільйонів осіб перетнули кордон України з поча ...
Сьогодні 15:40
На кордоні виявили старовинні годинники
Сьогодні 15:40
Екскерівника КЕУ та підрядника судитимуть через майже 4 ...
Сьогодні 15:38
Поліцейські Києва повідомили про підозру посадовцю держ ...
Сьогодні 15:36
Україна ділиться досвідом побудови стійкої системи соці ...
Сьогодні 15:34
Держприкордонслужба: Понад 20 мільйонів осіб перетнули ...
Сьогодні 15:32
Україна та Молдова координують спільні дії для подоланн ...
Сьогодні 15:30
Україна та Японія поглиблюють співпрацю у модернізації ...
Сьогодні 15:28
Держспецзв’язку затвердила Порядок приєднання до платфо ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення