Держприкордонслужба з Урядом Австралії впродовж двох років успішно реалізовувала спільний проєкт
11.11 16:30
Упродовж 2022-2024 років Державна прикордонна служба України реалізовувала спільний з Урядом Австралії проєкт «Підвищення стійкості Державної прикордонної служби України (ДПСУ) на західному та південному кордонах Держави», імплементатором якого виступила Міжнародна організація з міграції.
Зазначений проєкт є історичним, оскільки він є першим успішним прикладом співпраці прикордонного відомства України з австралійськими партнерами у сфері прикордонної безпеки та мав максимально амбіційні завдання щодо покращення процедур прикордонного контролю і не тільки.
Серед головних результатів – модернізована автоматизована система прикордонного контролю першої лінії. Це вдосконалене ІТ-рішення, що включає сучасні біометричні технології, відповідає найкращим міжнародним практикам і успішно використовується прикордонниками на всіх пунктах пропуску з літа 2024 року.
Зазначений результат також повністю відповідає євроінтеграційним прагненням прикордонного відомства України, адже сприяє досягненню необхідної взаємосумісності з аналогічними системами в країнах-членах ЄС у сферах прикордонного та біометричного контролю.
Завдяки австралійському фінансуванню ДПСУ також отримала сучасне обладнання для перевірки документів, що дозволило наростити експертно-криміналістичний потенціал у сфері поглибленого вивчення документів. Інструменти, придбані в рамках проєкту, можуть виявляти приховані елементи захисту та приховані зображення, що значно підвищує рівень захисту від підробок. Вбудовані функції обміну даними між пристроями дозволяють Головному експертно-криміналістичному центру ДПСУ проводити експертний аналіз документів дистанційно.
Оскільки Україна зазнає атак не лише на свою енергетичну інфраструктуру, а й регулярних кібератак на державні інформаційні системи, у рамках проєкту ДПСУ було надано обладнання для кібербезпеки з метою захисту персональних даних українців та іноземців, які перетинають кордон.
Водночас, щоб забезпечити належне використання та підтримку передових технологічних рішень, проєкт підтримав різноманітне спеціалізоване навчання військовослужбовців Держприкордонслужби.
Реалізація зазначеного проєкту стала черговим прикладом інтенсивної міжнародної співпраці та свідченням необхідності акумуляції спільних прагнень досягнути надійної міжнародної прикордонної безпеки.
RuporZT
|