Прокурори на захисті державних інтересів: Львівська прокуратура захищає унікальні пам’ятки археології VIII–XIII століть

17.01 12:08    
На Львівщині, у селі Підгірці Золочівського району, розташований Пліснеський археологічний комплекс – унікальна пам’ятка національного значення. До складу комплексу входять Городище літописного Пліснеська та Курганний могильник. Ці об'єкти є частиною Національного природного парку «Північне Поділля» і свідчать про багатовікову історію краю, зокрема часи трипільської культури та скіфського періоду.

З метою охорони та збереження цих пам’яток у 2016 році Львівською обласною радою було створено історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ». Однак прокуратурою встановлено, що охоронні договори з Львівською обласною адміністрацією не були укладені, чим порушувалося пам’яткоохоронне законодавство.

Читайте по темі: Для історичних міст і селищ на Житомирщині зобов’язано розробити охоронну документацію -
https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/211236-dlya-storichnih-mst-selisch-na-zhitomirschin-zobovyazano-rozrobiti-ohoronnu-dokumentacyu.html

Золочівською окружною прокуратурою подано до суду два позови, вимагаючи укладення таких договорів, які є основою для забезпечення правового захисту пам’яток. У результаті судового розгляду відповідачі визнали позовні вимоги, уклали необхідні договори, усунувши виявлені порушення.

Поза увагою прокуратури не залишилася й сакральна пам’ятка – «Церква василіанів із келіями». Ця споруда, що належить релігійній організації, також тривалий час не була забезпечена охоронним договором. У зв’язку з цим прокуратура звернулася до суду з вимогою зобов’язати власника укласти відповідний договір. Судовий розгляд триває.

Захист культурної спадщини є важливим елементом збереження історичної пам’яті та формування національної ідентичності. Органи прокуратури й надалі вживатимуть усіх необхідних заходів для збереження унікальних об’єктів української культури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:03
Українці 40+ років зможуть безоплатно пройти скринінг з ...
Вчора 21:01
Інтернет під час блекаутів: українці зможуть шукати xPO ...
Вчора 21:00
Юлія Свириденко заслухала звіт заступника Голови Держау ...
Вчора 21:00
Досвід України в реалізації програм Interreg став прикл ...
Вчора 20:59
До кордону не доїхали: на Буковині прикордонники затрим ...
09 грудня 19:44
Топ-6 піц у Don Peperon, які замовляють у Житомирі найч ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення