МОН: У Кременчуці відкрито майстерню для майбутніх фахівців машинобудування

08.02 00:33    
У Кременчуці відбулося відкриття модернізованих навчальних майстерень та навчально-практичного центру «Верстатник широкого профілю» на базі Вищого професійного училища № 7. Оновлення стало можливим завдяки спільній програмі Уряду України та Європейського Союзу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

Загальний обсяг інвестицій становить 11 220 000 гривень, з яких 3 420 000 гривень — співфінансування, а 7 800 000 гривень — державна субвенція.

Ця модернізація є частиною проєкту «100 майстерень», який реалізується Міністерством освіти і науки України в межах реформи професійно-технічної освіти. Мета проекту — створити сучасні навчально-практичні центри, що забезпечать молодь новітніми технологіями для ефективного навчання та професійного розвитку.

Зміни в інфраструктурі закладу

Реконструкція будівлі: утеплення стін, фундаменту, встановлення нового даху з дренажною системою, ремонт віконних відкосів.
Оснащення навчально-практичного центру: закуплено 42 одиниці високотехнологічного обладнання, зокрема фрезерні та токарні верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК), волоконний лазер та інші точні установки.
Сучасні умови навчання: студенти отримають змогу навчатися на техніці, яку використовують у передових виробництвах, що підвищує їхню конкурентоспроможність на ринку праці. Також створено умови для безбар'єрного навчання.
Чому це важливо?

Підвищення якості професійної освіти: випускники набувають практичних навичок роботи на сучасному обладнанні.
Стимул для регіональної економіки: молоді спеціалісти зможуть знаходити високооплачувану роботу без потреби виїзду за кордон.
Відновлення країни: кваліфіковані робітники — ключові для розвитку машинобудування, будівництва та промисловості, що є основою економічного зростання України.
«Освітня трансформація в профтехах — це підготовка фахівців, які зможуть ефективно працювати у швидко змінюваних умовах. Сучасне обладнання в навчальних закладах дає студентам не лише теоретичні знання, а й практичні навички, необхідні для кар'єрного успіху», - сказав заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

«Я радий бачити такі покращення в Кременчуцькому ВПУ № 7. Модернізація приміщень, інноваційне обладнання та впровадження передових технологій створюють якісні умови для професійної освіти. Це дасть змогу випускникам відповідати потребам ринку праці та сприятиме відновленню України. ЄС і надалі підтримуватиме реформу професійної освіти, допомагаючи молоді набувати потрібних навичок», - зазначив керівник відділу державних фінансів, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Хенрік Вітфельт.

Довідково

«EU4Skills» — це спільний проект ЄС та Уряду України, що спрямований на модернізацію професійно-технічної освіти. Від імені Німецького банку розвитку KfW проект реалізує Український фонд соціальних інвестицій. Його мета — оновлення навчальних закладів, впровадження сучасних освітніх стандартів та забезпечення випускників потрібними навичками.

На сьогодні в Полтавській області вже діють 13 модернізованих навчально-практичних центрів у межах ініціативи «EU4Skills» та загальнонаціональної програми «100 майстерень», що робить професійну освіту ще доступнішою та ефективнішою.

Освітня безбарʼєрність реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:07
Розкрадання 5,5 млн грн на закупівлі РЕБ і FPV-дронів д ...
Вчора 19:07
Понад 2 мільйони гривень під підлогою: в «Устилузі» вик ...
Вчора 19:06
На Запоріжжі прикордонники викрили організаторів незако ...
Вчора 19:06
Прикордонник допоміг викрити організатора схеми втечі в ...
Вчора 19:05
Прикордонники викрили схему з продажу фіктивної інвалід ...
Вчора 18:50
Зарплати медиків екстреної та первинної допомоги зроста ...
Вчора 18:48
Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ проведуть навчання з ко ...
Вчора 18:46
Уряд змінив підхід до розрахунку зарплат у будівництві ...
Вчора 18:46
Досвід Німеччини: орієнтир для розвитку системи торгівл ...
Вчора 18:44
Денис Шмигаль: Підготовка до наступної зими є одним із ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення