Повідомлено про підозру двом посадовцям так званого «міністерства охорони здоров’я АР Крим» за незаконне переміщення дітей

06.03 17:47    
Ювенальні прокурори Офісу Генерального прокурора встановили причетність так званого «міністра охорони здоров’я АР Крим» та його заступника до примусового переміщення 46 малолітніх дітей на тимчасово окуповану територію Кримського півострова.

Їхні дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у жовтні 2022 року підозрювані організували незаконне вивезення дітей з будинку дитини у Херсоні. 21 жовтня 2022 року вони прибули на автобусах, позначених символом російського вторгнення – літерою «Z».

Того ж дня до закладу разом із військовими рф прибув депутат Держдуми рф, який координував процес розміщення дітей у транспортні засоби. Виконавцями цього злочину були «міністр» та його «заступник», проросійська колаборантка – директорка будинку дитини та інші невстановлені особи.

Після цього 46 дітей було переміщено на територію тимчасово окупованого Криму двома пасажирськими автобусами та 11 автомобілями екстреної медичної допомоги. Надалі дітей розмістили у підконтрольному окупаційній адміністрації закладі «Ялинка».

28 жовтня 2022 року до цього закладу прибула так звана «уповноважена з прав дитини при президенті рф», яка заявила, що її офіс допоможе передати дітей у російські прийомні сім’ї. Згодом профілі деяких дітей з’явилися на російському урядовому сайті з усиновлення.

За організацію цього злочину «міністр охорони здоров’я» та його «заступник» отримали нагороди від керівництва окупаційної адміністрації Криму та президента країни-агресора.

Раніше у межах цього кримінального провадження про підозру було повідомлено ще трьом особам, серед яких – депутат держдуми рф.

Досудове розслідування – слідчі Головного слідчого управління СБУ.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:24
Хотів купити позитивний висновок НАЗК за $30 тисяч: ДБР ...
Вчора 19:24
30 тисяч доларів у тубусі від алкоголю: начальника одно ...
Вчора 19:23
єВідновлення: Перші родини завершили відбудову будинків ...
Вчора 19:23
МОН завершило розподіл державного замовлення на підгото ...
Вчора 17:23
Прикордонники ліквідували канал незаконного переправлен ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
23 липня 14:03
Не списуйте це на вік - перші ознаки серйозних проблем ...
22 липня 16:26
Як обрати майданчик для масштабної ділової події без за ...
20 липня 17:26
Лазерна різка vs плазма vs гідроабразив: коли яка техно ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення