Держпродспоживслужба посилює контроль для запобігання занесенню вірусу ящуру в Україну

12.03 14:38    
Через спалах ящуру в Угорщині Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) запроваджує посилені заходи контролю, щоб мінімізувати ризик занесення та розповсюдження цього збудника на території України.

«Наразі служба посилює контроль на кордоні та в прикордонних регіонах, що межують з країнами ЄС. Наша основна мета – запобігти проникненню ящуру на територію України. Усі заходи здійснюються у тісній координації з територіальними органами Держпродспоживслужби. Робота в цьому напрямку вже розпочата та активно ведеться», – підкреслив заступник Голови Держпродспоживслужби, Головний державний ветеринарний інспектор України Володимир Кустуров.

Зокрема, у Закарпатській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях посилили контроль за клінічним станом та транспортуванням (переміщенням) сприйнятливих до захворювання видів тварин.

Одним із ключових запобіжних заходів стало запровадження заборони на випас парнокопитних тварин у 10-кілометровій зоні вздовж кордону з ЄС. Це стосується великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, буйволів та інших тварин, які сприйнятливі до вірусу.

На кордоні з Угорщиною передбачено посилення заходів контролю міжрегіональними територіальними органами Держпродспоживслужби, зокрема:

забезпечення пропуску пасажирів та екіпажів транспортів через дезінфікуючі килимки;
проведення дезінфекції транспортних засобів на пунктах пропуску;
забезпечення виконання заборони на ввезення продуктів тваринного походження, в тому числі із ручної поклажі та багажу громадян.
Держпродспоживслужба продовжує відстежувати та аналізувати епізоотичну ситуацію транскордонних хвороб тварин у світі з метою охорони території України від проникнення збудників таких хвороб з території інших країн.

Довідково

Ящур є висококонтагіозним вірусним захворюванням, яке вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, буйволів та інших парнокопитних тварин, в тому числі і диких.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:07
Розкрадання 5,5 млн грн на закупівлі РЕБ і FPV-дронів д ...
Сьогодні 19:07
Понад 2 мільйони гривень під підлогою: в «Устилузі» вик ...
Сьогодні 19:06
На Запоріжжі прикордонники викрили організаторів незако ...
Сьогодні 19:06
Прикордонник допоміг викрити організатора схеми втечі в ...
Сьогодні 19:05
Прикордонники викрили схему з продажу фіктивної інвалід ...
Сьогодні 18:50
Зарплати медиків екстреної та первинної допомоги зроста ...
Сьогодні 18:48
Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ проведуть навчання з ко ...
Сьогодні 18:46
Уряд змінив підхід до розрахунку зарплат у будівництві ...
Сьогодні 18:46
Досвід Німеччини: орієнтир для розвитку системи торгівл ...
Сьогодні 18:44
Денис Шмигаль: Підготовка до наступної зими є одним із ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення