Маємо позбавити росію можливості фінансувати війну, — Прем’єр-міністр

26.04 00:07    
У 2025 році Україна очікує понад 39 млрд доларів бюджетної підтримки, підтвердженої міжнародними партнерами, і розраховує на надходження цих коштів. Про це зазначив Прем’єр-міністр України під час Круглого столу міністерського рівня на підтримку України у Світовому Банку.

«Незалежно від подальшого розвитку подій, 2026-2027 роки будуть часом великих викликів для макрофінансової стабільності України. Нам потрібен прогнозований фінансовий ресурс як для покриття поточних бюджетних видатків, так і для продовження відбудови України», — підкреслив Глава українського Уряду.

За його словами, найефективнішим рішенням цього питання буде повна конфіскація знерухомлених російських активів на Заході з подальшим їх спрямуванням на підтримку України.

Прем’єр-міністр зазначив, що згідно з оцінкою Світового банку, потреби у відновленні на найближчі 10 років складають 524 млрд доларів. При цьому обсяг заморожених російських активів, що оцінюється у 300 млрд доларів, поступається загальним потребам України у відбудові. Саме тому, як підкреслив Денис Шмигаль, доцільно розглянути можливість додаткового оподаткування російської сировини.

«Агресор має заплатити за спричинені ним руйнування, а Україна отримає ресурс для відновлення», — наголосив Глава Уряду.

Він також підкреслив, що з перших днів після повномасштабного вторгнення Україна разом з союзниками працювали над тим, щоб ціна війни для агресора була надзвичайно високою. Прем’єр-міністр також відзначив важливу роль системної санкційної політики та наголосив, що потрібно позбавити росію можливості фінансувати війну.

«Останній шістнадцятий пакет, зокрема, посилив боротьбу з тіньовим флотом рф, заборонив експорт низки товарів подвійного призначення, застосував санкції проти російських портів та аеропортів», — зазначив Денис Шмигаль та подякував Президенту США Дональду Трампу за продовження низки санкцій, зокрема, продовження заборони на вхід російських суден до американських портів, а також санкції на фінансовий сектор, військо-промисловий комплекс та енергетику рф.

Прем’єр-міністр також наголосив, що важливо посилювати санкційний тиск на агресора і Україна цінує підтримку партнерів у цьому питанні.

«Дякую Світовому банку, Міжнародному валютному фонду, Сполученим Штатам, Євросоюзу, країнам G7 та всім партнерам за дієву фінансову підтримку України, яка допомагає нам вистояти в цій важкій війні», — зазначив Прем’єр-міністр.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:30
Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, ...
Сьогодні 16:30
Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допом ...
Сьогодні 16:29
Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеч ...
Сьогодні 16:29
На Харківщині поліцейські знешкодили ще один канал неза ...
Сьогодні 16:29
13 000 доларів за проходження служби у тиловому підрозд ...
Сьогодні 16:06
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Віце-прем’є ...
Сьогодні 16:04
Уряд удосконалив механізми залучення добровольчих форму ...
Сьогодні 16:02
Бюджетна підтримка та відновлення: Міністр фінансів Укр ...
Сьогодні 16:00
Як розвивати конкурентні компетентності студентів: нови ...
Сьогодні 15:58
В Україні зʼявиться програма розвитку волонтерства ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення