Допоміг провести незаконний референдум в окупованому Херсоні: слідчі поліції повідомили колаборанту про підозру

26.04 00:43    
Фігурантом виявився 59-річний херсонець. Під час тимчасової окупації міста він добровільно погодився взяти активну участь в організованому загарбниками псевдореферендумі щодо приєднання Херсонщини до складу рф та увійшов до складу «виборчої комісії». Нині зловмиснику заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності.

Причетність жителя обласного центру до вчинення злочину проти основ національної безпеки України встановили працівники карного розшуку Херсонського районного управління поліції. Як розповіла заступник начальника поліцейського підрозділу Альона Кметь, оперативники з’ясували, що у вересні 2022 року фігурант добровільно пішов на співпрацю з представниками окупаційної влади та увійшов до складу незаконно створеної «дільничної виборчої комісії № 304».

Зокрема, чоловік разом з іншими «членами» псевдокомісії взяв активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на території Дніпровського району Херсона. Фігурант здійснював прийом «виборців», видавав бюлетені для «голосування» та вів за списком облік громадян, які брали участь у незаконному «волевиявленні». Також зловмисник активно агітував херсонців брати участь у «референдумі» та голосувати за приєднання Херсонщини до складу держави-агресора.

Надалі фігурант разом з іншими членами комісії за результатами підрахунку голосів визнав дійсним проведення незаконного референдуму на «виборчій дільниці».

Дії херсонця слідчі кваліфікували за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України  – участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, вчинена за попередньою змовою групою осіб.

За процесуального керівництва обласної прокуратури зловмиснику наразі заочно повідомлено про підозру. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої. Досудове розслідування триває.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
06 грудня 18:47
Рятувальники ліквідували пожежу в приватному домоволоді ...
06 грудня 00:56
Сучасні технології на варті безпеки: запорізькі рятувал ...
06 грудня 00:55
Алла Басалаєва: Посилені механізми фінансового контролю ...
06 грудня 00:55
Аудиторська рада визначила напрями для удосконалення си ...
06 грудня 00:54
Держаудитслужба та Expertise France узгодили подальші к ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
26 листопада 22:11
Бездротові навушники: ключові переваги та особливості
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення