Працювали на фсб рф – на Полтавщині судитимуть учасників організованої групи

16.05 18:23    
Прокурори Полтавської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої групи, які працювали на фсб рф.

У залежності від ролі їм інкримінують організацію, вчинення та пособництво державній зраді, в умовах воєнного стану, організованою групою (ч. ч. 2, 3, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).

Встановлено, що у вересні 2024 року житель Кременчуцького району, відгукнувшись у месенджері Телеграм на оголошення про роботу, був завербований співробітницею фсб рф. До проведення підривної діяльності проти України він залучив знайомих чоловіка і жінку з Кременчука.

Виконуючи вказівки співробітниці спецслужби, учасники групи розклеювали в Кременчуці листівки з пропозицією отримання грошей. При скануванні людиною QR-коду відбувалося пересилання в месенджер до «кураторки».

Окрім цього, обвинувачені виїздили з Полтавщини до сусідніх областей та фіксували на камери мобільних телефонів місця дислокацій військових частин, розташування мобільних вогневих груп ППО, об’єктів критичної інфраструктури, приміщень правоохоронних органів, а також звітували про наслідки обстрілів військовослужбовцями держави-агресора. Фотографії та відео через соціальну мережу надсилали замовниці, після чого видаляли їх із телефону з метою приховування злочинів.

Під час досудового розслідування встановлено 16 епізодів протиправної діяльності учасників групи.

Наразі обвинувачені перебувають під вартою.

Слідчі дії та оперативний супровід у кримінальному провадженні – Управління СБУ в Полтавській області та Департамент військової контррозвідки СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:07
Розкрадання 5,5 млн грн на закупівлі РЕБ і FPV-дронів д ...
Вчора 19:07
Понад 2 мільйони гривень під підлогою: в «Устилузі» вик ...
Вчора 19:06
На Запоріжжі прикордонники викрили організаторів незако ...
Вчора 19:06
Прикордонник допоміг викрити організатора схеми втечі в ...
Вчора 19:05
Прикордонники викрили схему з продажу фіктивної інвалід ...
Вчора 18:50
Зарплати медиків екстреної та первинної допомоги зроста ...
Вчора 18:48
Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ проведуть навчання з ко ...
Вчора 18:46
Уряд змінив підхід до розрахунку зарплат у будівництві ...
Вчора 18:46
Досвід Німеччини: орієнтир для розвитку системи торгівл ...
Вчора 18:44
Денис Шмигаль: Підготовка до наступної зими є одним із ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення