Державна програма безоплатного протезування: цього року вже 37 тисяч українців отримали майже 130 тисяч засобів реабілітації

27.05 17:30    
За даними Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, протягом квітня 2025 року понад 9 тисяч українців отримали майже 30 тисяч допоміжних засобів реабілітації (ДЗР) — на це держава спрямувала більше 350 мільйонів гривень. Загалом за 4 місяці року в межах державної програми протезування близько 37 тисяч українців забезпечено майже 130 тисячами допоміжних засобів реабілітації на загальну суму понад 1,5 мільярди гривень.

Найбільше засобів реабілітації за 4 місяці 2025-го року видали в таких регіонах:

∙ Житомирська область (10 345 засобів реабілітації отримали 2 860 осіб);

∙ Дніпропетровська область (10 084 засоби реабілітації отримали 2 798 осіб);

∙ Львівська область (9 781 засіб реабілітації отримали 2 789 осіб);

∙ Харківська область (8 707 засобів реабілітації отримали 2 407 осіб);

∙ Вінницька область (8 491 засіб реабілітації отримали 2 602 осіб);

∙ Тернопільська область (8 420 засобів реабілітації отримали 2 253 особи).

«Держава робить все можливе, щоб кожна людина, яка цього потребує, отримала необхідну сучасну безоплатну підтримку для повернення до повноцінного активного життя. Державна програма протезування передбачає не лише отримання високоякісних протезів та інших засобів реабілітації, а й послуги з їх ремонту, заміни та обслуговування. І для нас дуже цінно та важливо, аби всі люди - цивільні чи військові, яким потрібна відповідна допомога для відновлення, отримували її якісно та вчасно», — зазначила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

З початку року більше 1200 людей з інвалідністю скористалися послугою з ремонту майже 1500 допоміжних засобів реабілітації, на це з держбюджету було виділено близько 52 мільйонів гривень.

Нагадаємо, щоб отримати протез або інший засіб реабілітації, необхідно подати відповідну заяву — онлайн через Соціальний портал Мінсоцполітики. Сервіс зараз доступний для людей, які пройшли оцінювання повсякденного функціонування експертними командами (ЕКОПФО). Також можна звернутися особисто до однієї з найближчих уповноважених установ у громаді — центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), органів соціального захисту населення або територіальних відділень Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Детальні роз'яснення Мінсоцполітики щодо подання заяви — за посиланням.

Водночас на спеціальній онлайн-платформі protez.msp.gov.ua, яку запустили Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, можна знайти інформацію про:

види доступних засобів реабілітації;
алгоритм їх отримання;
можливість отримати компенсацію за самостійно придбані вироби;
умови ремонту, заміни та обслуговування засобів реабілітації;
адреси та перелік сайтів протезних підприємств України.
Платформа регулярно оновлюється та наповнюється новими матеріалами й роз’ясненнями, необхідними для спрощення доступу українців до допоміжних засобів реабілітації.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:03
Українці 40+ років зможуть безоплатно пройти скринінг з ...
Вчора 21:01
Інтернет під час блекаутів: українці зможуть шукати xPO ...
Вчора 21:00
Юлія Свириденко заслухала звіт заступника Голови Держау ...
Вчора 21:00
Досвід України в реалізації програм Interreg став прикл ...
Вчора 20:59
До кордону не доїхали: на Буковині прикордонники затрим ...
09 грудня 19:44
Топ-6 піц у Don Peperon, які замовляють у Житомирі найч ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення