Безпідставно нарахували 7,7 млн грн підвищеної грошової винагороди ‒ трьом військовослужбовцям повідомлено про підозру

29.05 15:38    
За процесуального керівництва прокурорів Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону повідомлено про підозру начальнику штабу – заступнику командира, старшому помічнику начальника штабу з кадрів і стройової частини та начальнику служби захисту інформації в автоматизованих системах однієї з військових частин у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364; ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, у період з березня по червень 2024 року підозрювані організували протиправну схему оформлення та видачі завідомо неправдивих наказів командира військової частини. На їх підставі 40 військовослужбовцям, відрядженим до Донецької області, призначалася та виплачувалася додаткова винагорода у розмірі 100 тис грн кожному.

Насправді ж відряджені військовослужбовці участі у бойових діях не брали, а виконували завдання з фортифікаційного обладнання другої лінії оборони. Відповідно до законодавства, така категорія військовослужбовців мала право на виплату в розмірі 30 тис грн.

В результаті, на банківські рахунки військовослужбовців було безпідставно нараховано бюджетні кошти на загальну суму понад 7,7 мільйона гривень, чим завдано значних збитків державі.

З метою приховування протиправних дій, заступник командира особисто наказав тримати цю інформацію в таємниці від інших військовослужбовців частини, а також від родичів і знайомих.

Наразі прокурори готують клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування та оперативний супровід: ТУ ДБР у м. Миколаєві

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:07
Розкрадання 5,5 млн грн на закупівлі РЕБ і FPV-дронів д ...
Сьогодні 19:07
Понад 2 мільйони гривень під підлогою: в «Устилузі» вик ...
Сьогодні 19:06
На Запоріжжі прикордонники викрили організаторів незако ...
Сьогодні 19:06
Прикордонник допоміг викрити організатора схеми втечі в ...
Сьогодні 19:05
Прикордонники викрили схему з продажу фіктивної інвалід ...
Сьогодні 18:50
Зарплати медиків екстреної та первинної допомоги зроста ...
Сьогодні 18:48
Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ проведуть навчання з ко ...
Сьогодні 18:46
Уряд змінив підхід до розрахунку зарплат у будівництві ...
Сьогодні 18:46
Досвід Німеччини: орієнтир для розвитку системи торгівл ...
Сьогодні 18:44
Денис Шмигаль: Підготовка до наступної зими є одним із ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення