Мінагрополітики та Світовий банк підписали Угоду про залучення додаткових коштів на розвиток агросектору

11.07 22:22    
Міністерство аграрної політики та продовольства України та Світовий банк підписали Угоду про залучення додаткових 50 млн доларів у рамках проекту ARISE та Спільну заяву про підтримку іригаційного сектору.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час Конференції з відновлення України #URC2025.

«Сьогоднішній день є важливим кроком для посилення продовольчої безпеки та підтримки українських агровиробників. Разом із представниками Світового банку Проєкт ARISE – це критично важлива підтримка для десятків тисяч українських агровиробників та їхніх родин», – зазначив Віталій Коваль.

За його словами, залучені додаткові кошти посилять проект загальною вартістю близько $700 млн, що охоплює до 90 000 малих та середніх виробників по всій країні.

Підтримка надається через пільгове кредитування «5-7-9%» та гранти на розвиток садівництва і теплиць. Нагадаю, з початку 2025 року 4 592 господарств вже отримали майже 29,2 млрд грн кредитів, а 38 агровиробників – понад 165 млн грн грантів.

Усе адміністрування допомоги відбувається прозоро через цифрове «єдине вікно» – Державний аграрний реєстр (ДАР), яким користуються понад 200 000 аграріїв.

«Також спільно зі Світовим банком розробляємо комплексний генеральний план будівництва системи іригації за європейськими стандартами і вимогами, враховуючи наслідки руйнування Каховської дамби. Ця робота вже продовжується понад пів року і сьогодні ми закладаємо основу для формування фонду фінансування саме іригаційних проектів», – повідомив Міністр.

Віталій Коваль подякував Світовому банку за готовність надавати технічну, аналітичну та експертну підтримку для створення сучасних систем.

«Це надважливо, адже доступ до зрошення збільшує врожайність у 2-3 рази. Уже сьогодні 1 га української землі рятує від голоду 18 людей в світі. Тому Мінагрополітики сконцентроване на тому, щоб 400 млн людей по всій планеті продовжували отримувати продовольство з України», – наголосив Віталій Коваль.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:30
Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, ...
Сьогодні 16:30
Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допом ...
Сьогодні 16:29
Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеч ...
Сьогодні 16:29
На Харківщині поліцейські знешкодили ще один канал неза ...
Сьогодні 16:29
13 000 доларів за проходження служби у тиловому підрозд ...
Сьогодні 16:06
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Віце-прем’є ...
Сьогодні 16:04
Уряд удосконалив механізми залучення добровольчих форму ...
Сьогодні 16:02
Бюджетна підтримка та відновлення: Міністр фінансів Укр ...
Сьогодні 16:00
Як розвивати конкурентні компетентності студентів: нови ...
Сьогодні 15:58
В Україні зʼявиться програма розвитку волонтерства ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення