В Україні відбулася інтеграція системи обліку медичного канабісу та ЕСОЗ для прозорого і контрольованого обігу препаратів медичного канабісу

21.07 18:42    
Нещодавно відбулася технічна інтеграція електронної системи обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК) з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Це важливий крок у забезпеченні прозорого та контрольованого обігу препаратів на основі медичного канабісу в Україні.

Основна мета такої інтеграції – гарантувати, що відпуск та виготовлення ліків, що містять медичний канабіс, в умовах аптеки, відбувається виключно за дійсними е-рецептами, зафіксованими в ЕСОЗ

Так щоразу, коли користувач (наприклад, аптечний працівник) вводить інформацію про виготовлення або відпуск лікарського засобу на основі е-рецепту в ЕСОРК, система автоматично перевіряє, чи існує відповідний е-рецепт в ЕСОЗ.

«Інтеграція цих двох систем – це важливий крок до прозорого та безпечного обігу медичного канабісу в Україні. Тепер кожен рецепт на ліки з канабісу перевіряється автоматично, що виключає ризик зловживань і гарантує, що такі препарати відпускаються лише тим пацієнтам, кому вони дійсно були призначені лікарем», – зазначає заступник Міністра охорони здоровʼя з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Як здійснюється обмін даними?

Під час обліку виготовлення та/або відпуску лікарського засобу на основі медичного канабісу в аптеці працівник аптеки вносить інформацію про відповідний електронний рецепт. У цей час система ЕСОРК надсилає автоматичний запит до ЕСОЗ для отримання інформації щодо відповідного е-рецепта. У результаті забезпечується обмін інформацією про рецепти на такі препарати та про їх фактичний відпуск в аптеці.

Нагадаємо: ЕСОРК – це електронна система обліку обігу медичного канабісу, створена для повного контролю та простежуваності обігу конопель для медичних цілей на всіх етапах – від ввезення сировини до реалізації готових лікарських засобів. Система адмініструється Держлікслужбою України та об’єднує всіх учасників ринку в єдину інформаційну екосистему.

Технічна можливість призначення та відпуску лікарських засобів на основі медичного канабісу доступна в ЕСОЗ з 1 жовтня 2024 року. Тобто лікарі можуть виписувати електронні рецепти, а фармацевти – відпускати готові лікарські засоби або екстемпоральні ліки, виготовлені в умовах аптеки.

Інтеграція ЕСОРК та ЕСОЗ забезпечує автоматизований контроль відпуску ліків, посилює контроль за обігом наркотичних лікарських засобів, зменшує ризики зловживань і забезпечує прозорість для пацієнтів, лікарів, фармацевтів та регуляторних органів.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:23
Безбар’єрність: Міністерство культури представило пріор ...
Вчора 00:30
Уряд розпочав процес реорганізації Інституту модернізац ...
Вчора 00:00
Метеооновлення: українсько-фінський проєкт модернізує п ...
07 листопада 23:59
На Прикарпатті рятувальники ліквідували масштабну пожеж ...
07 листопада 23:58
18,6 млрд грн до держбюджету у жовтні - рекорд за остан ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
04 листопада 00:25
Кавові машини La Cimbali: легендарна техніка для кав’яр ...
04 листопада 00:24
Що таке колоноскопія і як до неї підготуватися?
31 жовтня 22:35
Бурение скважины под ключ: особенности и преимущества
30 жовтня 22:18
Як підібрати якісний гідравлічний циліндр?
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення