Заробляли на охочих незаконно перетнути кордон: Нацполіція викрила групу шахраїв, організовану уродженцем рф

24.07 15:00    
Фігуранти групи обіцяли сприяти особам мобілізаційного віку отримати документи, які дають право на виїзд за межі України. Однак, необхідні папери  замовники отримували фальшиві.

Оперативники Департаменту карного розшуку Національної поліції України встановили, що на території столиці та Київської області діє група шахраїв. А саме: 44-річний киянин, уродженець росії, раніше судимий за розбої, вимагання і позбавлення волі людини у складі групи, налагодив схему незаконного збагачення, використовуючи війну в Україні собі на користь. 

До злочинної діяльності залучив спільників, мешканців села Софіївська Борщагівка, що на Київщині, 25-річного чоловіка та 23-річну дівчину. У  соціальних мережах зловмисники розміщували оголошення про надання «допомоги» щодо виїзду за кордон з метою уникнення мобілізації, зокрема, необхідної для цього військово-лікарської документації.

При спілкуванні з потенційним клієнтом зловмисники запевняли, що швидко забезпечать йому отримання «білого квитка», за що доведеться заплатити від 7 000 до 10 000 доларів.  У разі домовленості у замовника брали анкетні дані та фото, а після підготовки і передачі «документів» отримували плату. При цьому обіцяли, що у відповідних інформаційно-пошукових базах будуть внесені необхідні відомості. Але надалі зловмисники блокували зв'язок з клієнтами.

В межах розпочатого кримінального провадження оперативники кримінального блоку Нацполіції, міграційної поліції та слідчі ГУНП у Київській області, за силової підтримки бійців поліції особливого призначення, провели санкціоновані обшуки в учасників злочинної групи. Правоохоронці вилучили підроблену військово-лікарську та іншу медичну документацію, оргтехніку, чорнові записи та гроші, отриманні від незаконної діяльності. 

Наразі за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури організатору групи та двом його співучасникам оголошено про підозру за шахрайство, вчинене організованою групою, підроблення документів у складі групи та сприяння організованою групою незаконному перетину осіб через державний кордон (ч. 5 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України).  

Рішенням суду головного фігуранта угруповання взято під варту. За скоєне підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Тривають подальші слідчі дії. 

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:51
На Закарпатті «на гарячому» викрили двох військовослужб ...
Вчора 17:50
Організатора незаконного переправлення чоловіків за кор ...
Вчора 17:50
Прикордонники викрили канал незаконного переправлення о ...
Вчора 17:49
Прикордонники ліквідували три канали переправлення осіб ...
Вчора 17:49
На Харківщині припинено масштабне виробництво контрафак ...
30 квітня 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
24 квітня 16:50
Коли душовий бокс кращий за кабіну
23 квітня 19:23
Почему CCTV-формат взрывает iGaming в 2026 году
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення