СБУ затримала коригувальника фсб, який наводив російські обстріли по Києву

03.12 17:29    
Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента фсб, який коригував масовані ракетно-дронові атаки рашистів по столиці України. Ним виявився 36-річний працівник місцевої компанії, яка встановлює охоронно-пожежну сигналізацію на стратегічно важливих об’єктах України.

За матеріалами справи, протягом осені цього року фігурант збирав для рашистів координати потенційних «цілей» для обстрілів міста.

Також під час робочих поїздок фігурант відстежував наслідки ворожих «прильотів» по столичних енергооб’єктах, про що одразу «звітував» фсб для коригування повторних ударів.

Читайте по темі: У Києві викрито працівника охоронної компанії, який збирав інформацію для рф про удари, ППО та військові об’єкти - https://ruporzt.com.ua/ukraina/232790-u-kiyev-vikrito-pracvnika-ohoronnoyi-kompanyi-yakiy-zbirav-nformacyu-dlya-rf-pro-udari-ppo-ta-vyskov-obyekti.html

Сподіваючись «обійти» українську ППО, ворог запитував у свого поплічника дані про орієнтовну дислокацію зенітно-ракетних комплексів та мобільних вогневих груп Сил оборони.

Співробітники СБУ викрили агента, задокументували його і затримали.

Як встановило розслідування, фігурант потрапив до уваги фсб навесні цього року через його коментарі в Телеграм-каналах та «ВКонтакте», де він закликав до захоплення України.

Згодом чоловіка дистанційно завербували, визначили завдання та відпрацювали канали агентурного зв’язку: через анонімні чати у месенджері та в електронній пошті.

Під час обшуків у затриманого вилучено смартфони, флеш-накопичувачі та 8 українських сім-карт, які він використовував для конспірації.

Слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки повідомили агенту про підозру одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників, вчинені або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації);
ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області спільно з Головним слідчим управлінням СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:25
Організував схему незаконного переправлення військовосл ...
Вчора 21:24
У потягу з вантажем котунів відкопали сигарети
Вчора 21:23
«Швидка допомога» до кордону: на Буковині прикордонники ...
Вчора 21:23
Нацполіція заблокувала канал незаконного постачання збр ...
Вчора 21:22
На Полтавщині поліція встановлює обставини ДТП за участ ...
23 лютого 23:04
Стеклянные перегородки для душа: гармония дизайна и удо ...
23 лютого 22:59
Ремонт и обслуживание компьютерной техники в Днепре: по ...
21 лютого 00:25
Порівняння дохідності від оренди в популярних мегаполіс ...
19 лютого 21:03
Регіональні сайти новин: особливості та актуальність
09 лютого 19:11
Холодильне обладнання - стратегічна інвестиція для бізн ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення