Мін’юст інформує, як передати нотаріусу документи на зберігання

02.01 23:45    
Для забезпечення цілісності та схоронності документів, унеможливлення доступу до них сторонніх осіб законодавством передбачена можливість передати їх на зберігання нотаріусу. Прийняття на зберігання документів є нотаріальною дією, передбаченою статтею 34 Закону України «Про нотаріат» (далі – Закон).

За кордоном прийняти на зберігання документи можуть посадові особи консульських установ (стаття 38 Закону).

Відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, нотаріуси за заявами заінтересованих юридичних і фізичних осіб приймають на зберігання документи за описом. Він складається у двох примірниках і підписується особою, яка здала документи на зберігання, та нотаріусом.

Читайте також: У Житомирі СБУ та Нацполіція затримала аудитора на вимаганні грошей у підприємниці за зменшення штрафних санкцій - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/233786-u-zhitomir-sbu-ta-nacpolcya-zatrimala-auditora-na-vimagann-groshey-u-pdpriyemnic-za-zmenshennya-shtrafnih-sankcy.html

Один примірник опису залишається у нотаріуса, а другий видається особі, яка здала документи на зберігання.

За клопотанням заінтересованої особи нотаріус може прийняти документи без опису, якщо вони належним чином упаковані в присутності нотаріуса. Упаковка має бути скріплена печаткою нотаріуса, його підписом і підписом особи, яка здала документи на зберігання.

Нотаріус видає особі, яка здала документи на зберігання, свідоцтво про їх прийняття за встановленою формою, до якого додається примірник опису, якщо такий проводився.

Прийняті документи зберігаються в окремому пакеті в залізних шафах чи сейфах, опечатаних печаткою нотаріуса.

Повертаються прийняті на зберігання документи на вимогу особи, яка здала їх на зберігання, або на вимогу уповноваженої нею особи при пред’явленні свідоцтва та примірника опису чи за рішенням суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:49
Денис Шмигаль: Розпочинається наступний етап конкурсу н ...
Сьогодні 17:49
Денис Улютін: Соціальний захист — життєво важливий інст ...
Сьогодні 17:48
Юлія Свириденко зустрілася зі спеціальним представником ...
Сьогодні 17:48
Вступна кампанія–2026: вступники вже створили майже 246 ...
Сьогодні 17:48
Мінфін і бізнес одностайні щодо необхідності податкових ...
Вчора 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення