На Івано-Франківщині посадовець поліції незаконно переоформив квартиру загиблої на «Азовсталі» родички

03.01 00:01    
Працівники ДБР спільно з Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили про підозру заступнику начальника Управління поліції охорони в Івано-Франківській області.

Під час повномасштабної війни він шахрайським шляхом заволодів коштами свого родича — батька загиблої військовослужбовиці Національної гвардії України.

Слідчі встановили, що підозрюваний є племінником потерпілого. У квітні 2022 року донька чоловіка — двоюрідна сестра правоохоронця — загинула під час виконання бойового завдання на «Азовсталі» в Маріуполі. Тож батько мав законне право на отримання одноразової державної допомоги в розмірі 7,5 млн гривень, про що підозрюваному було відомо.


Читайте також: У Житомирі СБУ та Нацполіція затримала аудитора на вимаганні грошей у підприємниці за зменшення штрафних санкцій - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/233786-u-zhitomir-sbu-ta-nacpolcya-zatrimala-auditora-na-vimagann-groshey-u-pdpriyemnic-za-zmenshennya-shtrafnih-sankcy.html

Скориставшись родинними зв’язками та відсутністю у потерпілого достатніх юридичних знань, правоохоронець вирішив заволодіти частиною цих коштів. Щоб увійти в довіру, він посприяв працевлаштуванню родича до Управління поліції охорони, а згодом переконав його придбати квартиру в Івано-Франківську за рахунок державної виплати.

За квартиру площею 110 кв м. сплатили понад 2,6 млн гривень. Проте, за ініціативою фігуранта, договір із забудовником оформили на його матір. Про це потерпілий не знав і був переконаний, що житло оформлюють на нього.

Після завершення ремонту правоохоронець заселився у квартиру разом зі своєю сім’єю, фактично позбавивши батька загиблої захисниці права на житло, придбане за його кошти, та можливості в ньому проживати.

Дії посадовця кваліфікували як заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинене в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Слідчі ДБР звернулися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та про відсторонення підозрюваного від займаної посади.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 00:12
Оперативна інформація дозволила зірвати спробу нелегаль ...
Сьогодні 00:12
Оперативники Чернівецького прикордонного загону ліквіду ...
Сьогодні 00:11
Криворізькі поліцейські спільно із СБУ затримали збувач ...
Сьогодні 00:10
На Дніпропетровщині слідчі поліції повідомили про підоз ...
Сьогодні 00:08
15 років за державну зраду: перейшли на бік ворога та б ...
Вчора 23:57
Програма житлових ваучерів для внутрішньо переміщених о ...
Вчора 23:55
В Україні починає діяти оновлений Національний календар ...
Вчора 23:53
В Україні стартувала Національна програма Скринінг здор ...
Вчора 23:51
Міноборони надало статус першого резидента Defence City ...
Вчора 23:49
Мінкульт вніс 26 унікальних музейних предметів до Держа ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення